Son Dakika: Alexander Sörloth için dev kapışma! Beşiktaş'ın ardından...

Son Dakika: Alexander Sörloth için dev kapışma! Beşiktaş'ın ardından...

Beşiktaş'ın bir vakittir peşinde olduğu Norveçli golcü için Fenerbahçe de harekete geçti. Sarı-Lacivertliler, Sörloth'un koşullarını araştırmaya başladı.

Sahada kozlarını paylaşan Beşiktaş ile Fenerbahçe, transferde de karşı karşıya gelecek gibi görünüyor. Siyah-Beyazlılar, bir vakittir Alexander Sörloth için teşebbüslerde bulunuyordu. Kara Kartal, golcü oyuncu için Leipzig'e 6 milyon Euro ve sonraki satıştan yüzde 50 hisse öneri edip beklemeye geçmişti. Sörloth için Fenerbahçe'nin de devreye girdiği bilindi.

Fanatik'in haberine göre; transferde önceliğini nitelikli bir forvete verecek olan Sarı-Lacivertliler, 26 yaşındaki yıldızın koşullarını bilmek için harekete geçti. Fenerbahçe, Alman takımının kapısını çalarak Sörloth'un bonservisini soracak. Norveçli golcünün menaceri Mike Kjölö'nün önümüzdeki hafta Türkiye'ye gelmesi bekleniyor. Kjölö'nün hem Beşiktaş hem de Fenerbahçe'yle görüşeceği öne sürüldü.

SOCIEDAD BIRAKMADI

Alexander Sörloth bu sezon Sociedad'ta kiralık olarak forma giyiyor. Mavi-Beyazlılar'ın 16 milyon Euro'luk satın alma opsiyonu bulunuyordu ancak bunun tarihi geçti. İspanyol medyasında çıkan haberlerde ise Sociedad'ın golcü oyuncudan bırakmadığı, daha düşük bir kıymetle Leipzig'e öneri yapacağı öne sürüldü.