Son dakika... Altın fiyatlarında flaş gelişme!

Son dakika... Altın fiyatlarında flaş gelişme!

Küresel piyasaların odaklandığı Amerika Birleşik Devletleri TÜFE bilgisi bayağı seyrinde gelince Fed'in faiz artırım ve varlık alım programına müteveccih tesirinin düşük olması sebebiyle altın maliyetleri

Altın maliyetleri yükselişe geçti. Amerika Birleşik Devletlerinde dün açıklanan Ağustos ayı enflasyon sayıyı, Fed'in faiz ve varlık alımı noktasında aksiyon almasını etkileyecek seviyede gelmedi. Bundan dolayı dolar ve senet getirilerinde cılızlık oluştu. Böylece altın maliyetleri de kuvvetlenmiş oldu.

1800 doları geçen ons altın maliyetleri 1 haftanın azami kıymeti olan 1808.5 dolara kadar yükseldi. Ons altın saat 08:20 itibariyle 1803 dolar seviyesinde harekât görüyor. Gün içinde en düşük 1801 doları görmüştü.

GRAM ALTIN DA POZİTİF ETKİLENDİ

Gram altın maliyetleri de ons altın maliyetlerine paralel yükseliş kaydoldu. Gram altın saat 08:20 itibariyle 489.5 liradan akdikeni buluyor. Gram altın gün içinde en düşük 488.4 lirayı, azami 490.4 lirayı görmüş oldu. 

ONS ALTINDA 1823 DOLARA YÜKSELİŞ OLABİLİR

Uzmanlar, ons altı için 1810 doların kritik seviye olduğunu belirtirken aşılması halinde 1823 dolar seviyesinin görülebileceğini belirtti. Düşüşlerle ise 1798 dolar ve 1782 doları öne çıkardılar.

: İlginize Sürükleyebilir Şoke eden saldırı! Kim düğmeye bastı... Dünya alarma geçti...Kiralama yöntemine yeşil ışık... Müteahhitlerin de gündeminde 'fren' varArtış mercek altında... Yumurta maliyetleri resmen kanatlandı!

Borsada kolay harekât ve düşük komite için tıklayın