Son dakika... Altın fiyatlarında son durum

Son dakika... Altın fiyatlarında son durum

Fed'in varlık alımlarını eksiltecek olması ve faiz artırımı hücumu temennisi altın maliyetlerini düşürdü. Ons altın 1800 dolar kritik eşiğinin altına geriledi.

Altın maliyetlerinde dalgalı seyir devam ediyor. Kalıcı karara kavuşamayan altın maliyetleri Fed'in alacağı aksiyonları bekliyor. Fed'in faiz artırımı yapma olasılığı ve varlık alımlarını eksiltecek olması temennisi altın maliyetlerini negatif etkiliyor.

DOLAR ENDEKSİ 1 HAFTANIN DORUĞUNDA

Dolar Endeksi dün 1 haftanın azami seviyelerine gelince altında bariz bir gerileme görülmüştü.

ONS ALTIN ZAYIFLADI

1800 dolar kritik eşiğinin altına sarkan ons altın saat 08:26 itibariyle 1797 dolar seviyesinde operasyon görüyor. Gün içinde ons altın en düşük 1793 dolar, azami 1801 dolar seviyesini gördü.

GRAM ALTIN DA EFORSUZ İZLİYOR

Ons altın maliyetlerindeki düşüşle beraber gram altın maliyetleri de bir ölçü geriledi. Dolar kurundaki hafif yükselişin tesiri ons altındaki düşüşü gram altın tarafında bir ölçü sınırladı.

Gram altın saat 08:26 itibariyle 482.3 liradan akdikeni buluyor. Gün içinde en düşük 480.9 lira, azami 483.4 lira seviyesini gördü.

: İlginize Sürükleyebilir Trajediler üst üste geldi! Feci biçimde can verdilerTarihi skor sonrası Şenol Güneş başkaldırıyı! Sergen Yalçın, Emre Belözoğlu ve o görüntü...Milliler Hollanda'da darmadağın oldu! 7 gol...

Borsada kolay operasyon ve düşük kurul için tıklayın