Son dakika... Altın yatırımcısı ABD enflasyonuna odaklandı

Son dakika... Altın yatırımcısı ABD enflasyonuna odaklandı

Küresel piyasalar Amerika Birleşik Devletleri ekonomisindeki enflasyon bilgisinin ne olacağı mevzusunda beklemeye geçerken ons altın maliyetleri de temenniler dahilinde maliyetlenmeye başladı.

Amerika Birleşik Devletlerinde açıklanacak olan enflasyon oranı küresel ekonomilerin doğrultu bulmasında ehemmiyetli rol oynuyor. Dev Amerika Birleşik Devletleri ekonomisindeki enflasyonda oluşan yükseliş temennisi piyasaları hareketlendiriyor. Analistler enflasyonda yükseliş bekliyor ve bilginin açıklanmasının ardından altın maliyetleri üzerinde karmaşık tesir görülebileceğini belirtiyorlar.

Enflasyonun yüksek gelmesi halinde altına yatırımın çoğalacağı temennisi varken bir yandan da Fed'in senet alımını eksiltmeyi tartışacak olması değişik dinçleri tetikleyebileceğine değinen analistler karmaşık seyre karşı dikkatli olunması mevzusunda uyardı.

ALTIN BALANSA GELİYOR

Altın 1900 dolar seviyesinde denge bulmaya çalışsa da sert satış dalgaları tesirini sürdürüyor. Beynelmilel piyasalarda ons altın maliyeti 1900 dolar seviyesinin hafif üzerini test ettikten sonra yeniden düşüş yaşadı. Ons altın gün içinde en düşük 1895 dolar, azami 1903 dolar seviyesini gördü. Gram altın ise 526 lira seviyesinde operasyon görüyor.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara