Son dakika... Altında rekora 13.9 lira kaldı

Son dakika... Altında rekora 13.9 lira kaldı

Gram altın maliyetleri ons altın ve döviz tarafındaki hareketliliğin tesiriyle güçlü izlemeye devam ediyor.

Altın maliyetleri baş döndürmeye başladı. Mart ayının ortalarından bu yana hareketlenmeye başlayan altında ivme son günlerde süratlendi. Ons altın maliyetlerindeki yükselişin de desteklediği gram altında tarihi zirve olan 540.6 lira seviyesine yalnızca 13.9 lira kaldı.

ONS ALTIN 1900 DOLARIN ÜZERİNDE

Ons altın maliyetleri küresel çaptaki hareketlerden etkileniyor. Son yarıyılda ise Amerika Birleşik Devletleri 10 senelik bono faizine göre güzergah atama etmeye çalışan ons altın 1900 dolar mukavemetini aşarak tutunmaya çalışıyor. Amerika Birleşik Devletleri bono faizi ise yüzde 1.54 seviyesinde bulunuyor. Ons altın güne 1903 dolardan başlarken en düşük 1902 dolar, azami de 1910 dolar seviyesini görmüş oldu. 

Son dakika... Altın fiyatları için rekora 13.9 lira kaldı

GRAM ALTIN EFOR KAZANDI

Bir vakittir yatırımcısını üzen ve düşüş grafiği sergileyen gram altın kısa zamanda güçlü yükseliş reelleştirdi. 22 Mart'tan bu yana devamlı yükseliş trendini izleyen gram altın 2 ayda takribî yüzde 25 hasılat sağlamış oldu. Güne 524 liradan başlayan gram altın azami 526 lira seviyesine erişmiş oldu. Çeyrek altın maliyetleri de özgür piyasada 870 lira seviyesinden harekât görüyor.

Son dakika... Altın fiyatları için rekora 13.9 lira kaldı

İşte en çok altını olan ülkeler Bakın Türkiye kaçıncı sıradaİşte en çok altını olan ülkeler! Bakın Türkiye kaçıncı sırada

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara