Son dakika... Ankara merkezli 10 ilde FETÖ operasyonu

Son dakika... Ankara merkezli 10 ilde FETÖ operasyonu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün kamu mahrem yapılanmasına müteveccih soruşturmada 29 kuşkulu hakkında Ankara merkezli 10 şehirde nezaret kararı verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Kabahatleri Soruşturma Ofisince FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün kamu mahrem yapılanmasına müteveccih yürütülen soruşturma çerçevesinde; teşkilat mahrem imamlarıyla operasyonel Gsm hat bağlantıyı olan ve haklarında teşkilat abonelik ve iltisaklarını gösteren şahit beyanı, ifade, ankesör/ardışık/ periyodik arama, bylock yazışmaları gibi muhtelif ispatlar elde edilen 15’i vazifede, 14’ü ihraç olmak üzere toplam 29 kuşkulu hakkında, Ankara merkezli 10 şehirde, 24.06.2022 tarihinden itibaren eş zamanlı harekât yapılması ve nezaret kararı verildi.

Kuşkuluların tutulmasına ve Cumhuriyet Başsavcılığına sevklerine müteveccih harekâtlara Ankara Şehir Emniyet Müdürlüğü Firaricilik Kabahatleriyle Gayret Şube Müdürlüğü takımlarınca devam edildiği bildirildi.

'AVUKATLIK MAHREM MESULLÜLER' YAPILANMASINA HAREKÂT

Fetullahçı Terör Örgütünün “Avukatlık mahrem mesuller” yapılanmasına müteveccih yürütülen soruşturma çerçevesinde 20 kuşkulu hakkında nezaret kararı verildi. İstanbul merkezli 3 şehirde tertip edilen işlemlerde, aralarında avukat, hukuk müşaviri ve icra müdür takviyecisinin de olduğu çok rakamda teşkilat abonesinin tutulduğu bildirildi.