Son dakika: Ankara'da yoğun sağanak sonrası sel! Araçlar sürüklendi, caddeler su altında kaldı

Son dakika: Ankara'da yoğun sağanak sonrası sel! Araçlar sürüklendi, caddeler su altında kaldı

Ankara'nın Mamak ilçesinde yoğun sağanak yağış sebebiyle su baskın alana geldi. Sokaklar su altında kalırken, taşıtlar çekildi.

CNN TÜRK Muhabiri Mustafa Berber şu bilgileri aktardı:

Ankara’da takribî bir saat evvel yağış başladı, yağış şiddetli bir anda tesirini gösterdi. Alana gelen yağış sebebiyle yoğun bir su akmaya başladı ve su baskına neden oldu.

Kısa süreli bir yağış yaşandı ancak tesirli biçimde sezildi. Mamak'ta yağışla beraber su baskın yaşandı. Taşıtlar ve çöp konteynerleri yola doğru savruldu. Yağmur genel olarak durdu, bazı ilçelerde hafif biçimde devam ediyor.

Bu su baskın gerçeğinde muhakkak bir noktada alana geldi. Akdere Semti en çok yokuşların olduğu bir bölge. Şehrin ana noktalarına baktığımızda bir selin olmadığını görüyoruz. Yol kenarlarında su birikintileri alana geldi. Can kaybına dair bir ihbar yok.

Son dakika: Ankarada yoğun sağanak sonrası sel Araçlar sürüklendi, caddeler su altında kaldı

MANİSA'NIN KULA İLÇESİNDE YOĞUN SAĞANAK SONRASI SU BASKIN

Manisa'nın Kula ilçesinde öğle saatlerinde başlayan sağanak, sokak ve caddeleri göle çevirdi.

Kula'da öğle saatlerinde aniden başlayan sağanak, yaşamı negatif etkiledi. Zaman zaman doluyla karmaşık yağan yağmur, ilçenin bazı caddelerini suyla doldurdu. Yurttaşlardan kimileri, konut ve iş yerlerini su basmaması için caddelerdeki mazgalları kendi ihtimalleriyle arındı. Mehmet Ali Ağaşçıoğlu, semtteki caddelerin suyla dolup taştığını belirterek, "10-15 dakika süren şiddetli bir yağmur yağdı. Biz, Bey Semti 8 Cadde uysalları olarak her yağışta bu çileyi sürüklemekteyiz. Bizler bu kasvetten bir an evvel kurtulmak istiyoruz" dedi.

Son dakika: Ankarada yoğun sağanak sonrası sel Araçlar sürüklendi, caddeler su altında kaldı