Son Dakika: Anthony Nwakaeme'nin yeni takımı! Yıllık maaşı ortaya çıktı...

Son Dakika: Anthony Nwakaeme'nin yeni takımı! Yıllık maaşı ortaya çıktı...

Trabzonspor ile sürdürdüğü pazarlıklardan netice alamayan ve bordo mavili kulüp kariyerini noktalayan Anthony Nwakaeme'nin yeni adresi netlik kazandı. İşte kontrat ayrıntıları ve senelik ücreti...

Süper Lig takımlarından Trabzonspor ile yollarını ayıran Anthony Nwakaeme'nin yeni ekibi belirli oldu.

Adı Fenerbahçe, Galatasaray ve Başakşehir ile de anılan Nijeryalı futbolcu için Sarı-Lacivertliler'den gün içinde 'İlgilenmiyoruz' açıklaması gelmişti. Fenerbahçe'den yapılan açıklamada, "Kulübümüzün, Anthony Nwakaeme ile alakalı ne geçmişte ne de mevcut transfer yarıyılında hiçbir teması dolayısıyla transfer teşebbüsü olmamıştır. Bununla birlikte mevzubahisi futbolcunun menajeri kulübümüzle temasa geçtiğinde futbolcu ile ilgilenmediğimiz kendilerine ifade edilmiştir." denilmişti.

SENELİK ÜCRETİ BELİRLİ OLDU

33 yaşındaki futbolcu bu süreçte görüştüğü Körfez takımlarından El İttihad'la uyuştu. 61saat'in haberine göre; deneyimli kanat oyuncusu, Suudi Arabistan temsilcisinin senelik 4.5 milyon Euro'dan 2+1 senelik kontrat önerisine evet dedi.

Türkiye kariyerini 47 gol, 40 asistle bitiren Nwakaeme'nin en kısa zamanda resmi imzayı atması bekleniyor.

NWAKAEME'NİN VEDA MESAJI

Sevgili Trabzonspor taraftarları; Sizi bana karşı kışkırtıyorlar. Böylece parçalayan benmişim gibi görünecek ve ayrıca benim piyasa kıymetimi de düşürmeye çalışıyorlar. Sizi hoşlandığımı öğrenil ve sonu 1 şampiyonluk ile 1 süper kupayla biten mutluluğun sonunda beraber tarih yazdık ve yaşadığımız her şeyi bakiye dek hatırlayacağım.

Anthony Nwakaeme

TRABZONSPOR 1.5 MİLYON EURO'DAN FAZLA VERMEDİ

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, kontratı sona eren Anthony Nwakaeme için senelik 1.5 milyon Euro'nun üstüne çıkmayacaklarını söylemişti.

Ağaoğlu, "Görüşmelerimiz geçen yıl eylül ayından beri devam ediyor. Oyuncu açısında baktığımız zaman yaşı itibariyle belki de Futbol kariyerinde son ya da sondan bir önceli kontratı olacak. Natürel olarak da bizden mali açıdan yaşamının bundan sonraki kısmını iyi yaşayabileceği bir kontrat arz etmesi gayet natürel. Buradaki kasvet şu, o parayı bu kulüp ödeyebilir mi? Biz 1.5 milyon Euro fiyatın üstüne çıkmayı düşünmüyoruz." ifadelerini kullanmıştı.