Son Dakika: Arsenal'dan Mohamed Elneny kararı! Yaşadıklarını anlattı: 'Her şey bitmişti'

Son Dakika: Arsenal'dan Mohamed Elneny kararı! Yaşadıklarını anlattı: 'Her şey bitmişti'

2019/20 sezonunda Beşiktaş'ta kiralık oynayan ve sezon başında Galatasaray'ın da gündeminde yer alan Mohamed Elneny, Beşiktaş yarıyılı sonrası Arsenal'da yaşadıklarını ilk kere anlattı. Premier Lig takımı,

Arsenal'ın Mısırlı orta saha oyuncusu Mohamed Elneny, 2019/20 sezonunda Beşiktaş'la kiralık kontratı bittikten sonra İngiliz takımına döndüğü yarıyılda yaşadığı güçlükleri ve bilinmezleri anlattı. Arsenal ayrıca, sezon sonunda kontratı bitecek Mısırlı futbolcu için de kararını verdi.

Premier Lig'de 6 sene sonra Şampiyonlar Ligi'ne katılma çabası veren Arsenal'da orta sahanın tesirli adı Thomas Partey sakatlanmış ve sezonu kapatmıştı. İngiliz takımının teknik işvereni Mikel Arteta, Partey'nin yokluğunda sezon süresince az forma uğru verdiği Lokonga ve Elneny'yi görevlendirmişti.

EN TESİRLİ ADLARDAN BİRİ OLDU

Son 3 maçta Chelsea ve West Çiğ United'ı dış sahada, Manchester United'ı ise sahasında mağlup eden Arsenal'da Mısırlı futbolcu en tesirli adlardan biri olmayı muvaffak olmuştu.

"BENİM İÇİN HER ŞEY BİTMİŞTİ"

29 yaşındaki Elneny, Mısır'da bir televizyon yayınına katıldı ve Beşiktaş sonrası Arsenal'da kendisini nasıl kabul ettirdiğini anlattı.

"Size daha evvel hiçbir yerde anlatmadığım şeyleri anlatacağım" diyerek lafa başlayan Elneny, "Beşiktaş'la kiralık kontratım bittiğinde kulüp bana başka bir ekip bulmamı söyledi. Arteta'nın tasarılarında yoktum ve benim için her şey bitmişti. Menajerimle görüştüler ve ben de ona başka bir kulüp bulmasını söyledim. Menajerim sezon evveli Arsenal'a dönüp idmanlara çıkmamı önerdi. Ben de ona 'Kulüp istiyorsa o zaman mesele yok ancak istemiyorlarsa Beşiktaş'ta harika sezon geçirdim ve başta onlar olmak üzere bir hayli Premier Lig ekibi beni istiyor' dedim. Sonrasında kulüp, sezon başı kampa katılmama karar verdi ancak Arteta beni hala tasarılarının dışını yakalıyordu" dedi.

"TALİMATLARINI HARFİ HARFİNE UYGULADIM"

İdmanlarda Arteta'nın gözüne girmek için her şeyi yaptığını söyleyen Mısırlı orta saha oyuncusu, "İyi idman yaptım ve ilk hazırlık maçında oynayıp gol attım. Bu performansını Arteta görmeye başladı. Direktif verdiğinde ne istediğini öğreniyordum. Planını kavrıyordum ve harfi harfine uyguluyordum. Yemin ederim bunu yapıyordum" diye konuştu.

ARSENAL GÖRÜŞMELERE BAŞLADI

Elneny'nin bu açıklamalarının ardından İngiliz medyasında Mısırlı oyuncunun geleceğiyle alakalı dikkat toplayan bir iddia ortaya atıldı. The Athletic'te yer alan habere göre Arsenal, Elneny'nin sezon sonunda bitecek kontratını uzatmak için görüşmelere başladı.

Mısırlı futbolcu ile görüşmelerin başlangıç evresinde olduğu ve Elneny'yi kadrosunda yakalamakta kararlı olduğu belirtti.

Bu sezon 14 maçta yalnızca 782 dakika müddet alan Elneny, 2 asist yaptı.