Son Dakika: Azerbaycan Merkez Hakem Kurulu'nda yeni başkan Barış Şimşek

Son Dakika: Azerbaycan Merkez Hakem Kurulu'nda yeni başkan Barış Şimşek

Azerbaycan Futbol Federasyonu, Merkez Hakem Heyeti'nun yeni başkanının Barış Şimşek olduğunu açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde Video Destekçi Hakem VAR Koordinatörlüğü ve Hakem İşleri Müdürlüğü misyonlarında bulunan Barış Şimşek, Azerbaycan Futbol Federasyonu tarafından Azerbaycan Merkez Hakem Heyeti'nun yeni başkanı olarak duyuruldu.

Barış Şimşek kimdir?

1976 senesinde Trabzon’da doğdu.

1981-86 seneleri arasında Trabzon Cumhuriyet İlkokulu’nda, 1986-93 seneleri arasında da Trabzon Kanuni Anadolu Lisesi’nde ilk ve orta öğrenimini tamamladı.

198791993 senesinde Karadeniz Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Kısmı’nü kazandı, 2000 senesinde İnşaat Mühendisi ünvanıyla mezun oldu. 2001 senesinde aynı üniversitenin Firma Kısmında yüksek lisans eğitimine başladı. 2004 senesinde “Futbolda Alıştırmanların ve Futbolcuların Motivasyon Süreçlerinin Araştırılması ve Bir Uygulama” mevzulu tezini bitirerek mezun oldu. Aynı sene içinde İnşaat Mühendisliği dalında da yüksek lisans eğitimine başladıysa da, yeterli zaman ayıramaması sebebiyle yarıda vazgeçmek zorunda kaldı.

1986 senesinde, bir dostu sayesinde futbolla tanıştı ve Trabzon İdmanocağı kulübünde muhtelif kategorilerde futbol oynadı. 1998 senesinde Araklıspor’a transfer oldu ve 1 sene bu kulüpte kaldı.

1999 senesinin Şubat ayında, merhum Hüseyin Öksüz’in ısrarlarıyla, aday hakem kursuna katıldı ve hakemlik virüsünü bu sayede kapmış oldu. 2001 senesinde CKY, 2002’de CKH, 2003’te BKH, 2005’te AKH ve son olarak –mukadderatın bir işvesi olarak- konutluluğuyla aynı tarihte, 24 Haziran 2006‘da Süper Lig Hakemi oldu.

Daha sonra Süper Lig hakemliğini vazgeçen Barış Şimşek, 9 Şubat 2019'da Merkez Hakem Heyeti Video Destekçi Hakem VAR Koordinatörlüğü ve Hakem İşleri Müdürlüğü misyonlarına getirildi.