Son dakika... Bakan açıkladı: 968 lira ödeme başlıyor

Son dakika... Bakan açıkladı: 968 lira ödeme başlıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık “Bakıma gereksinimi olan manili yurttaşlar ve aileleri için 968 milyon TL Konutta Bakım Takviyeyi Ödemelerine bugün başlıyoruz” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakıma gereksinimi olan manili yurttaşlara ve ailelerine ekonomik destek sağlamak emeliyle yapılan konutta bakım takviyeyi ödemelerinin bugünden itibaren hesaplara yatırılmaya başlandığını bildirdi.

Bakan Yanık, bakıma gereksinimi olan manili fertlerin aileleri yanında desteklenmelerinin öncelikli niyetlerden biri olduğunu vurgulayarak, “Manili yurttaşlarımıza müteveccih siyasetlerimizi aile odaklı sosyal hizmet vizyonumuz istikametinde hakikatleştiriyoruz. Konutta bakım takviyeyi ile bakıma gereksinim dinleyen ağır manili yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayan yurttaşlarımızı da destekliyoruz” dedi.

Konutta bakım takviyeyi kapsamında hak sahibi başına aylık 1797 lira 97 kuruş ödeme yapıldığını andırdıran Bakan Yanık, “Bakıma gereksinimi olan manili yurttaşlar ve aileleri için toplam 968 milyon TL Konutta Bakım Takviyeyi Ödemelerine bugün başlıyoruz. Ödemeler 20 Eylül’e kadar bitirilecek. Ödemelerin tüm manili yurttaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

: İlginize Sürükleyebilir Çok güçlü geliyor... Sarı alarm! Risk radara böyle yansıdıDikkat! Grip salgını geliyor... Uzmanlar anlattı: Grip aşısı olunmalı mı? Kimler yaptırmalı?Tercih Yasayı ve AK Parti’nin rey oranı... AK Partili Dağ CNN TÜRK'te açıkladı

Borsada kolay operasyon ve düşük kurul için tıklayın