Son dakika... Bakan Bilgin EYT çalışmasının yol haritasını açıkladı

Son dakika... Bakan Bilgin EYT çalışmasının yol haritasını açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin "Bakanlık bünyesinde çalışma grubu oluşturduk. Maliye Bakanlığı da sürece katılacak. En uygun yöntemi devreye sokacağız" dedi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar'la alakalı çalışmalar süratle devam ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT'yle alakalı olarak çalışma grubu oluşturulduğunu söyledi. Bakan Bilgin, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile ortaklaşa yürütülen çalışma sonucunda en uygun yöntemin devreye sokulacağını söyledi.

A Haber'e konuşan Bakan Bilgin şu ifadeleri kullandı:

Bakanlık bünyesinde bir çalışma grubu oluşturduk. Bu çalışma grubu bu yöntem üzerinde çalışıyor. En uygun yöntemi uygulamaya sokma gayesindeyiz.

Bir sayı ve içerik veremem ama çok rakamda yöntem var. Seçenekler var. Bu seçenekler üzerinden çalışmalarımızı yapacağız. İşin bir mali ebadı var. Çalışmamız bir noktaya geldiğinde Hazine ve Maliye Bakanlığı da çalışmamıza katılacak. Onların da bu yöntemler üzerinde hesaplamalar yapmasını bekleyeceğiz. O yöntemlerin her birinin ayrı maliyet hesabı yapıldığında Cumhurbaşkanımıza sunacağız. Kararı Cumhurbaşkanımız verecek.

"Çalışmayı bitirip sendikaların da arzlarını alacağız" diyen Bakan Bilgin, "Sene sonuna kadar Meclis'e sunamazsak, en geç Ocak ayında bu tertip etmenin Meclis'e sunacağız" ifadelerini kullandı.