Son dakika: Bakan Koca müjdeyi duyurmuştu! Ve başladı: BioNTech aşıları aile sağlığı merkezlerinde

Son dakika: Bakan Koca müjdeyi duyurmuştu! Ve başladı: BioNTech aşıları aile sağlığı merkezlerinde

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bugün duyurduğu BioNTech aşısının aile sıhhati merkezlerinde de yapılması kararının ardından Aydın'da buluşma alan yurttaşlar, aile doktorları tarafından aşılandı.

Sağlık Bakanlığının, uygun gizleme şartlarının sağlandığı Aile Sıhhati Merkezlerinde ASM Kovid-19 aşısı BioNTech'in de yapılabilmesi için başlattığı çalışma kapsamında, Aydın'da aşı olmak isteyen yurttaşlar buluşma almaya başladı.

Şehir Sağlık Müdürü Osman Kurnaz, kentte 33 aile sıhhati merkezindeki 178 aile doktorluğu ünitesinin BioNTech aşısını uyguladığını bildirdi.

Efeler ilçesindeki bir aile sıhhati merkezinde aşı yaptıran yurttaşlardan 54 yaşındaki İpek Akyılmaz, uygulamanın çok hoş olduğunu belirterek, "Sağlık Kurumularda kalabalık etrafta olmaktansa böyle sakin yerde olmak çok hoş. Aşımı oldum, şu anda kendimi çok rahat seziyorum." dedi.

Aile hekimleri BioNTech aşısı yapacak... Pandemide yaz planı.. İşte pilot il...'Aile doktorları BioNTech aşısı yapacak...' Pandemide yaz tasarıyı.. İşte kaptan şehir...

Şahin Keskinçelik ise BioNTech aşısının aile sıhhati merkezlerinde de uygulanmasının aşılamayı süratlendireceğini, bunun sağlık kurumuna gitme evhamı yaşayan yurttaşlar için iyi bir uygulama olduğunu ifade etti.

Aile hekimi Salih Güçlü de sırası gelen yurttaşları, altışarlı gruplar halinde aşıladıklarını ifade etti.

BionTechten sevindiren haber: Aşının sırrı T hücresi yanıtı... Etkinliği uzun sürecekBionTech'ten neşelendiren haber: Aşının gizemi 'T hücresi cevabı'... Aktifliği uzun sürecek!

BAKAN KOCA DUYURMUŞTU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, BionTech aşısının artık aile doktorları tarafından da yapılabileceğini "Aşıya ulaşımda yeni basitlikler var. Biontech aşısı için artık kamu ve özel sağlık kurumularla beraber Aile doktorlarımız da devrede. Bugünden itibaren e-nabız ve MHRS üzerinden buluşma alabilirsiniz. Bu efora güvenin" iletisiyle duyurmuştu.

Koronavirüsle mücadelede aşı olmayanlar için yeni kısıtlamalar Gözler Kabine toplantısı öncesinde masadaki formüllerde..Koronavirüsle gayrette aşı olmayanlar için yeni kısıtlamalar! Gözler Kabine buluşması evvelinde masadaki yöntemlerde..