Son dakika... Bakan Pakdemirli'den Tuz Gölü'ndeki flamingo ölümlerine ilişkin açıklama

Son dakika... Bakan Pakdemirli'den Tuz Gölü'ndeki flamingo ölümlerine ilişkin açıklama

Türkiye'nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü'nde bu sene de flamingoların, kuluçkalarından çıkan suratlarca yavrusu can verdi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tuz Gölü'ndeki flamingo…

Dünyadaki en büyük natürel faize kolonisi olan Tuz Gölü’ne gelen flamingoların yavruları, Tuz Gölü’nün ortasındaki anaokulu alanında susuzluktan can verdi.

Drone ile çekilen görüntüler sosyal medyada yüz binlerce kere izlenirken, on binlerce de tepki yağdı.

Tuz Gölünde kuluçkadan çıkan yüzlerce flamingo öldüTuz Gölü'nde kuluçkadan çıkan suratlarca flamingo can verdi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tuz Gölü'ndeki flamingo vefatlarına ait açıklamalarda bulundu.

Son dakika... Bakan Pakdemirliden Tuz Gölündeki flamingo ölümlerine ilişkin açıklama

İşte Bakan Pakdemirli'nin açıklamaları:

Tuz Gölü'ndeki flamingo vefatlarıyla alakalı birkaç kelime etmek isterim. Lüzumlu tahlilleri yaptırıyoruz. Daha evvel de yavrularda bu stil vefatların takip edildiği seneler oldu. Takribî 1000 kadar flamingo can verdi. Selçuk Üniversitesi Baytar Fakültesi'nin yapmış olduğu tahlile göre rastgele bir zehirlenme yok.

"TARIMSAL SULAMAYLA BAĞI OLMADIĞINI İFADE ETMEK İSTERİM"

Buradaki suyun eksilmesi ve sudaki konsantrasyonun çoğalmasıyla susuz kalan ve uçamayan yavrularda vefatların kollandığı gözüküyor. Lüzumlu önlemler alındı. Mevzunun tarımsal sulamayla ve etraftaki kanallarla doğrudan veya dolaylı bağı olmadığını ifade etmek isterim.

: İlginize Sürükleyebilir '10 milyon 800 bin lira tasarruf sağlayacak'Yüzlercesi can verdi... Görüntüler tepki çekti! Bakan Pakdemirli'den cevap geldiHakkari'de Emniyet Müdür Yardımcısı'nı şehit etmişti! Son dakika büyümesi