Son dakika... Bakan Soylu duyurdu! 'Nüfus'ta yeni işlem: Tek tıkla soyağacı

Son dakika... Bakan Soylu duyurdu! 'Nüfus'ta yeni işlem: Tek tıkla soyağacı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kurban Bayramı'ndan sonra popülasyon harekâtlarıyla alakalı yeni bir uygulamanın yaşama geçeceğini duyurdu. Bakan Soylu, 'tek tıkla soyağacı' uygulamasının başatılacağını…

Twitter hesabından son dakika büyümesini duyuran Bakan Soylu,  ''Popülasyon'ta yeni bir harekâta, bayramdan sonra allahın izniyle başlıyoruz. Tek tıkla soyağacı... Kütüphanenize yeni armağanımız...'' ifadelerine yer verdi.

Son dakika... Bakan Soylu duyurdu Nüfusta yeni işlem: Tek tıkla soyağacı

E-DEVLET'DERİ SOYAĞACI DENETLEME HİZMETİ DE YOĞUN ALAKA GÖRMÜŞTÜ

Bir zaman evvel E-devlet üzerinden alt üst soyağacı denetleme sistemi hizmete girmişti. Akrabalık bağlarının nerelere kadar gittiği tek tıkla görüntülenmişti. En fazla 1800'lü senelerin başına kadar bilgi veren E-devlet soyağacı denetleme hizmeti büyük alaka görmüştü.

YENİ POPÜLASYON ŞEFLİĞİ

Bu arada Popülasyon yönetlerinde yeni harekâtçılar 3 aya kadar hizmete girecek. Bakan Soylu, bu büyümeyi de ''Sizi, Yeni Popülasyon Şefliği ile tanıştırayım. Çağdaş Popülasyon Yönetlerinde yeni operasyoncularımız 3 aya hazır allahın izniyle. Popülasyon'ta işler, her gün daha da basitleşiyor...'' diyerek paylaştı.

Son dakika... Bakan Soylu duyurdu Nüfusta yeni işlem: Tek tıkla soyağacıYeni Popülasyon Şefliği ile şu harekâtlar yapılabilecek:
7/24 tehlikesiz alanlarda, personel takviyeyi olmadan T.C. Kimlik Kartı parola harekâtları,
e-İmza yüklenmesi,
Adres beyanı,
Kimlik Kartı'na sürücü dokümanı yükleme,
Buluşma harekâtları,
15 yaş altı çocukların T.C. Kimlik Kartı müracaat harekâtları,
Sistemde aktüel resmi bulunanların kendi kimlik kartlarının yenilemesi harekâtları

Son dakika... Bakan Soylu duyurdu Nüfusta yeni işlem: Tek tıkla soyağacı

: İlginize Sürükleyebilir Aşılamada gereklilik olur mu? Bakan Koca’dan delta varyantı açıklamasıKoronanın gizemi onda bulundu... DSÖ 25 yaşındaki bayanı arıyor!Türkiye günlerce bu cinayeti konuştu! Bu sabah düğmeye basıldı