Son dakika... Bakan Yanık duyurdu! İhtiyaç sahibi hanelere 1.100 TL nakdi yardım

Son dakika... Bakan Yanık duyurdu! İhtiyaç sahibi hanelere 1.100 TL nakdi yardım

Bakan Yanık, yaşlı ve manili aylığı ödemelerinin de Bütün Kapanma Sosyal Takviye Programı ile birlikte yapılacağını bildirdi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık: "2 milyonu aşkın haneye,…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 17 Mayıs tarihine kadar sürecek olan bütün kapanma yarıyılı için lüzum sahibi hanelere 1.100 TL meblağında nakdi takviyede bulunacaklarını açıkladı.

Bütün kapanma sürecinde lüzum sahibi hanelere dayanak olmak için ‘Bütün Kapanma Sosyal Takviye Programı’ ismi altında yeni bir takviye programı başlattıklarını söyleyen Bakan Yanık, mevzubahisi takviye programının Sosyal Takviyeleşme ve Dayanışma Vakıflarınca, salgın sebebiyle yarıyılsal lüzum sahibi olduğu değerlendirilen hanelere müteveccih olarak ve ayrıca müracaata gerek olmaksızın yapılacağını belirtti.

Bütün Kapanma Sosyal Takviye Programı ile müracaata gerek olmaksızın 2 milyonun üzerinde haneye erişeceklerini kaydolan Bakan Yanık şunları söyledi: “Bir evvelki Sosyal Dayanak Programımızın müracaatlarını e-Devlet üzerinden almıştık. Daha evvel e-devlet üzerinden müracaat etmiş ve lüzum sahibi olduğu SYDV’lerimiz tarafından tespit edilmiş 2 milyonu aşkın haneye, hane başı 1.100 TL meblağında ‘Bütün Kapanma Sosyal Takviye Programı’ ödemesi hakikatleştireceğiz.” dedi.

Bakanlık, dayanak ödemelerinin, daha evvel e-devlet müracaatlarında banka hesap bilgisi bulunan bireylerin banka hesaplarına, müracaatlarında banka hesap bilgisi bulunmayanların ise Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kartlarına yapılacağını bildirdi. Hem banka hesap bilgisi bulunmayan, hem de Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kart kullanmayan bireylerin ise dayanak ödemeleri Ramazan Bayramına kadar evlerine teslim edilecek. Ayrıca aynı yarıyılda ödemeleri asıllaştırılan 2022 rakamlı Kanun kapsamındaki yaşlı ve manili aylıkları da Bütün Kapanma Sosyal Takviye Programı ödemeleri ile beraber yapılacak.

Bakan Yanık, Bütün Kapanma Sosyal Takviye Programı hak sahipliği gidişatının e-Devlet kapısı üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının “Sosyal Takviye Denetle” başlıklı kısımdan hakimiyet edilebileceğini andırdırdı.

Öte yandan Bakanlık, Sosyal Takviyeleşme ve Dayanışma Vakıflarınca dayanak olunan öteki hanelere takviyenin devamı için ayrıca 183 milyon lira ilave kaynak aktaracak.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara