Son dakika: Balıkesir'de tepki çeken görüntüler sonrası harekete geçildi

Son dakika: Balıkesir'de tepki çeken görüntüler sonrası harekete geçildi

Balıkesir'in Edremit ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 99'uncu sene dönümü dolayısıyla merasim tertip edildi. Merasimde kurtuluşun canlandırıldığı bvefatta tepki sürükleyen görüntüler oluşmuştu.

Edremit ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu sene dönümü faallikleri kapsamındaki efelerin şovu sırasında bir kadın, üzerine siyah çarşaf örtülüp, zincire bağlandı. Efeler, kadını zincirden kurtarırken, siyah çarşafın altından ise beyaz elbiseleriyle çıkan kadın, Türk bayrağıyla protokole poz verdi. Şovla Edremit’in esirliği ve kurtuluşunun anlatılmasının kastedildiği belirtildi.

Son dakika: Balıkesirde tepki çeken görüntüler sonrası harekete geçildiŞovu tertip eden kurul hakkında soruşturma başlatılırken, Kutlama Kurulu Başkanı Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal'ın, İçişleri Bakanlığı tarafından merkeze çekildiği açıklandı. Balıkesir Valiliği'nce mevzuyla alakalı yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydolundu:

Edremit İlçemizde 09.09.2021 Perşembe günü hakikatleşen Edremit’in Düşman İşgalinden Kurtuluş Günü Kutlama Programında yaşanan şov ile alakalı olarak alttaki açıklamanın yapılmasına gereksinim duyulmuştur.Son dakika: Balıkesirde tepki çeken görüntüler sonrası harekete geçildi
Söz mevzusu kutlama programında yer almamasına karşın programın uygulanması esnasında ortaya konulan, Kurtuluş Merasiminin anlamıyla bağdaşmayan ve merasimi münakaşaya kalemtıraş kalitede bir şov icra edildiği görülmüştür.Son dakika: Balıkesirde tepki çeken görüntüler sonrası harekete geçildiMilli Kurtuluş Günümüzü münakaşaya açan bu şova sebep olan kutlama kurulu başkan ve aboneleri ile mesul belediye misyonluları hakkında soruşturma açılması için İçişleri Bakanlığından Mülkiye Müfettişi arz edilmiştir. Ayrıca soruşturmanın selameti açısından Kutlama Kurulu Başkanı Edremit Kaymakamı İçişleri Bakanlığımızca merkeze çekilmiştir.
Son dakika: Balıkesirde tepki çeken görüntüler sonrası harekete geçildiSöz mevzusu şovu asıllaştıran dernek hakkında da İçişleri Bakanlığı mülkiye müfettişleri ve dernek denetçilerince lüzumlu soruşturma yapılacaktır.

: Alakanızı Çekebilir Galatasaray Daha Önceki Başkanı Duygun Yarsuvat yaşamını kaybetti3-A'daki Ahmet... 4-B'deki Arda... 'Anne grupları'nda aşı münazarası!Balıkesir'de skandal görüntüler! Harekete geçildi