Son dakika... Bartın Valiliği'nden Delta varyantı nedeniyle Kurban Bayramı'nda yeni yasak! Tunceli'de 52 kişi, Ordu'da iki mahalle karantinada...

Son dakika... Bartın Valiliği'nden Delta varyantı nedeniyle Kurban Bayramı'nda yeni yasak! Tunceli'de 52 kişi, Ordu'da iki mahalle karantinada...

Bartın Valiliği, Delta varyantı sebebiyle Kurban Bayramı’nda köylerde yöresel kalitedeki köylerin ve semtlerin toplu halde ve karşılıklı olarak birbirlerini ziyaret etmeleri, ziyaretlerde toplu…

Bartın Valiliği, Kurban Bayramı’na müteveccih kararlar aldı. Valiliğin aldığı kararla, bölgede bir anane halinde uygulanan, köylerin ve semtlerin toplu halde ve karşılıklı olarak birbirlerini ziyaret etmeleri, ziyaretlerde toplu yemek ve güreş gibi muhtelif aktiflikler yapılması yasaklandı.

Valiliğin kararı şöyle:
“Ülkemizde Delta varyantı koronavirüs olaylarının görülmesi ve sayısı az da olsa şehrimizde ve etraf şehirlerde bu varyanta rastlanması sebebiyle, köy muhtarları da dahil olmak üzere mevzunun tam taraflarıyla yapılan değerlendirmeler sonucunda, aile ve akraba arasındaki bayramlaşma faallikleri dışında, yöresel kalitedeki özel aktifliklerin ihtiyat olarak yapılmamasının uygun olacağı sonucuna varılmıştır.”

TUNCELİ'DE 'DELTA' VARYANTI ŞOKU! 52 BİREY KARANTİNAYA ALINDI

Irak'tan tatil için memleketine gelen Tuncelili H.C. 64 ve Irak tebaalı eşi E.A.F.A.'ya 40 yapılan testte Delta varyantı tespit edildi. Çift ile birlikte yolculuk yaptıkları otobüsteki 50 yolcu karantinaya alındı. 

Irak’ta yaşayan Tuncelili H.C. ve Irak tebaalı karısı E.A.F.A., tatillerini geçirmek üzere Tunceli'ye gelmek için evvel uçakla İstanbul’a buradan otobüsle Erzincan’a sonra da Tunceli’nin Pülümür ilçesine bağlı Aktik Köyü'ne geldi. Bedenlerinde dargınlık hisseden çift, Tunceli Devlet Hastanesi’ne müracaat etti.

Çiftten ve onları hastaneye götüren sürücüden alınan numunede Delta varyantı tespit edildi. Bunun üzerine Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı takımlar, geniş çaplı filyasyon çalışması başlattı. Çift ile uçakta yanlarında oturan birey ve otobüsteki yolcular dahil toplam 52 birey, konutlarında karantinaya alındı. Çift, köy dışındaki tek hanede yaşadığı için köyün karantinaya alınmadığı, sağlık vaziyetlerinin ise ağır olmadığı bilindi.

Mevzuyla alakalı açıklama yapan Tunceli Sağlık Müdürü Modern Özdemir, ''Alınan numunelerde, ikisinde de Delta varyantı tespit edildi ve 20 günlüğüne konutlarında karantinaya alındı. Uçak ve otobüs seyahatlerinde temaslı olduğu şahıslar da tespit edildi. 50 birey, ihtiyat emelli karantinaya alındı. Şu anda sağlık vaziyetleri iyi. Syosunun için en ehemmiyetli unsur aşıdır. Bu sebeple insanlarımızı aşı olmaya davet ediyoruz. Delta varyantının yayılmaması için çift doz aşı, maske ve 2 metre mesafe ehemmiyet taşıyor” dedi.

DİYARBAKIR'DA 10 KATLI BİNAYA KARANTİNA KARARI

Diyarbakır'da bulantı ve yüksek ateş bulguları üzerine koronavirüs testi yapılan 6 bloklu sitedeki 10 katlı binada yaşayan 8 bireyin sonucu pozitif çıktı. Bina, etrafsi güvenlik şeridiyle kapatılarak karantinaya alındı. Polis ise binaya giriş ve çıkış yapılmaması için nöbet yakalamaya başladı.

Son dakika... Bartın Valiliğinden Delta varyantı nedeniyle Kurban Bayramında yeni yasak Tuncelide 52 kişi, Orduda iki mahalle karantinada...ORDU'DA KORONAVİRÜS PANİĞİ GELİŞİYOR! BİR MAHALLE DAHA KARANTİNAYA ALINDI

Ordu'nun Ünye ilçesine İnkur Mahallesi Armutlu Küme Konutları mevkisi, koronavirüs temkinleri kapsamında karantinaya alındı. Damyeri Mahallesi de daha evvel karantinaya alınmıştı.

Ordu Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Ünye'ye bağlı İnkur Mahallesi Armutlu Küme Konutları mevkisinde koronavirüs olayları ile olası hadise ve temaslıları sonucu konut karantinasında bulunanlar olduğunun tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, "Yaşanan salgının bir an evvel engellenmesi, vatandaşların sağlık güvenliğinin korunması emeliyle semtte karantina kararının alınmasının lüzumlu oldu. Ordu Ünye ilçesi İnkur Mahallesi Armutlu Küme Konutları mevkisinde 08.07.2021 tarihi saat 15.00’deri itibaren ikinci değerlendirmeye kadar karantina kararı alınmasına, söz konusu mevkisi ile olan giriş çıkışların kapatılmasına rey birliği ile karar verilmiştir” denildi.

: İlginize Sürükleyebilir Tunceli, Diyarbakır, Ordu ve Bartın! Valilikten yeni yasak kararı...825 milyar dolarlık yaz kampı! Hava sahası kapatıldı, özel jetleriyle geldiler6 bin nüfusluk ilçeye 200 bin birey geliyor! Burası ne Akdeniz, ne Ege

BU VİDEO İLGİNİZE SÜRÜKLEYEBİLİR

Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın: Delta varyantı yüzde 60 daha bulaşıcıdaha fazla video için