Son Dakika: Basın toplantısında Abdullah Avcı'yı kızdıran soru!

Son Dakika: Basın toplantısında Abdullah Avcı'yı kızdıran soru!

Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluğa erişen Trabzonspor'da teknik direktör Abdullah Avcı, TSYD Trabzon Şubesi'nde basın buluşması tertip etti. Avcı, buluşma esnasında kendisine yöneltilen bir suale tepki

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, TSYD Trabzon Şubesi'nde tertip ettiği basın buluşmasında sansasyonel açıklamalarda bulundu.

Ekipte son haftalarda bir düşüş olduğunun söylenmesi üzerine sert yanıt veren Abdullah Avcı, "Ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Ne düşüşü? Dorukhan bir sağ bek oynuyor, bir orta saha oynuyor... Mekanizmaların bozulduğu yerde neticeler dalgalı olabiliyor. Koskoca ligde bu ekibin yalnızca 2 yenilgiyi var. Azıcık bu tarafından bakın. Hiçbir ekip kesintisiz kazanarak gitmez. Manchester City, Liverpool misalleri var..." dedi.

Abdullah Avcı'nın açıklamaları şu biçimde:

"TRABZONSPOR'UN GENETİĞİNDE YARIŞMAK VARDIR"

"Yıl içinde yoğun akış içinde beraber olamıyoruz, yardımlarınız için size teşekkür ediyorum. Siz de farkındasınız, bir organizasyonu oluşturmaya çalışırken bir yıl sonrasının tasarılarını yapmaya başladık. Trabzonspor’un genetiğinde yarışmak vardır. Bir yandan özellikle Trabzonspor’a transfer olurken yaptığı transfer görüşmeleri, daha sonrası Trabzonspor ile alakalı tahlili yapıp güçlü eforsuz yanlarını sunum halinde sundum. Sonrasında da transfer asıllaştı. 7. haftadan sonra ulusal ekip arasıyla misyona başladık. Bir teknik tahlildi Trabzonspor için yaptığım tahlil. Eforsuz yanını daha iyi hale getirebilirsek için parçalı çalışmalarımızı yaptık. Oyuncu grubu son derece iyi yanıtlar verdi. Adım adım yukarıya çıkan bir Trabzonspor oluşturmaya başladık."

"AVRUPA İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"

"Marek'i 2.5 ay kaybettik ama organizasyon, reyin niteliği düşük de olsa bizi ayakta yakaladı. Şampiyonluk bir netice ama ondan sonraki yarış daha da gelişmemizi gerektiriyor. Daha çok beynelmilel maçlara gidebilmemiz için buranın daha büyük bir organizasyona lüzumu var. Trabzon'u daha büyük gayelere eriştirebilmek için daha iyi organize olmamız gerekiyor. Yoğun bir biçimde çalışıyoruz. Şampiyonluk bir netice ama şampiyon olduktan sonra gayelere giden, Avrupa'da yarışan bir hale gelmek için daha büyük bir organizasyona lüzumumuz var."

"DJANINY VE HUGO AYRILMAK İSTEDİ"

"Djaniny ve Vitor Hugo sezon başında ayrılmak istedi, izin vermedim. Onlarla 6 ay tekerrürlerimiz vardı. Yeni geleceklerle bir 6 ay daha kaybedemezdim. Şimdi ise bu duyguyu yaşadıkları için teşekkür ettiler."

"NWAKAEME BURADA DEVAM ETMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ"

"Nwakaeme ile 18 aydır birlikteyiz. Kendisini çok hoşlanıyorum. O da beni beğeniyor. Ben ekipte devam etmesini istiyorum. O da devam etmek istediğini bana söyledi. Bundan sonrasını başkan ve idare heyeti karar verecek."