Son dakika... Bayburt ve Ağrı'da okullara kar tatili

Son dakika... Bayburt ve Ağrı'da okullara kar tatili

Bayburt genelinde kar dolayısıyla eğitime 1 gün zamanla ara verildi. Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde de köy mektepleri ile taşımalı eğitim veren mektepler, bir gün zamanla tatil edildi.

BAYBURT

Bayburt Şehir Ulusal Eğitim Müdürlüğünce yapılan açıklamada, “Şehrimiz genelinde yoğun kar yağışı güçlü buzlanma ve don hadisesinin sağlık erişim ve eşi negatif tesirlerinin olabileceği değerlendirildiğinden şehrimiz şehir ve ilçelerin tamamında Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve cinsteki resmi özel örgün ve yaygın eğitim müesseseleri ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri 13 Ocak 2022 perşembe günü 1 gün zamanla tatil edilmiştir.

Ayrıca manili ve hamile kamu personelleri de belirtilen günde yönetimsel izinli sayılacaktır.” denildi.

AĞRI

Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde kar yağışı sebebiyle köy mektepleri ile taşımalı eğitim veren mektepler, bir gün zamanla tatil edildi.

Eleşkirt Ulusal Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Fazla kar yağışı sebebiyle Eleşkirt ilçesinde köy mektepleri ve taşımalı eğitim gören mekteplerde eğitime bir gün ara verilmiştir" denildi.

ORDU

Ordu'nun yüksek kesimli ilçelerinde tesirli olan kar yağışı sebebiyle 3 ilçede eğitime 1 gün ara verildi.

Ordu Valiliği'nden yapılan açıklamada, kar yağışı sebebiyle Korgan, Mesudiye ve Akkuş ilçelerinde eğitime bugün 13 Ocak bir gün ara verildiği belirtildi. Yapılan açıklamada, "Yoğun kar yağışı ve negatif hava şartları sebebiyle Akkuş, Korgan ve Mesudiye ilçelerimizde eğitime bir gün zaman ile ara verilmiştir. Maniyi olan ve hamile kamu misyonluları da aynı gün yönetimsel izinli sayılacaktır" ifadelerine yer verildi.

KONYA

Konya'da yoğun kar yağışı ve buzlanma sebebiyle 6 ilçede surat surata eğitime, bugün ara verildi. Hamile ve manili kamu çalışanı da yönetimsel izinle sayıldı.

Kentte salı günü akşam saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden yoğun kar yağışı, bazı bölgelerde yaşamı negatif etkiledi. Kar kalınlığı kent merkezlerinde 30 santime, yüksek kesimlerde ise 1 metreye erişti. Bozkır, Derebucak, Derbent, Güneysınır, Seydişehir ve Yunak ilçelerinin tamamında Meram, Karatay ve Akören ilçelerinin de daha öncekinden köy ve belde statüsünde bulunan semtlerindeki bazı mekteplerde surat surata eğitime bugün ara verildi. Hamile ve manili kamu çalışanı da yönetimsel izinli sayıldı.

Konya- Antalya kara yolunun Alacabel mevkisinde ise zincirsiz, kar lastiksiz ile TIR ve kamyon gibi vasıtaların geçişine izin verilmedi.

Son dakika... Bayburt, Ordu, Gümüşhane, Konya ve Ağrıda okullara kar tatili

GÜMÜŞHANE

Gümüşhane’de gece başlayan kar yağışının ardından Kelkit ilçesindeki tüm mektepler tatil edilirken öteki ilçelerdeki taşımalı mekteplerin hepsi tatil edildi. Yağış sebebiyle 198 köy yolu da erişime kapandı.

Gümüşhane’de dün gün boyu devam eden yağmur yağışı gece yarısı yerini kar yağışına vazgeçti. Özellikle Kelkit, Köse ve Şiran ilçelerinde tesirli olan yağış sebebiyle Kelkit ilçesindeki tüm mektepler, Merkez, Şiran, Köse, Torul ve Kürtün ilçelerinde de taşımalı sistemle eğitim görülen mektepler tatil edildi.