Son dakika: Beşiktaş, Weghorst’tan haber bekliyor! Kiralama bedeli ve yıllık ücreti... | Transfer haberi

Son dakika: Beşiktaş, Weghorst’tan haber bekliyor! Kiralama bedeli ve yıllık ücreti... | Transfer haberi

Hollandalı golcü siyah beyazlılardan düşünme süresi istemişti. Genel Menajer Ceyhun Kazancı Hollandalı golcü için tüm imkanları seferber ettiklerini belirtirken, oyuncunun gelmeye sıcak baktığını kaydoldu.

Teknik direktör Valerien Ismael’in raporu doğrultusunda kariyerli ve tamamlayıcı bir forvet arayan Beşiktaş’ın Wout Weghorst ısrarı sürüyor. Atletik direktör Ceyhun Kazancı, Hollandalı golcü için tüm imkanları seferber ettiklerini belirtirken, oyuncunun gelmeye sıcak baktığını kaydoldu. Banka garantisi sorununu çözdüklerini belirten Kazancı, ulusal ekip dönüşü evinde dinlenmek için kendilerinden izin isteyen futbolcudan haber beklediklerini kaydoldu. Kazancı, “Wout Weghorst için teknik direktörümüz Valerien Ismael pozitif rapor verdi. Maç ve antrenman istatistiklerini, özel yaşamını, kısaca her şeyini inceledik. Kulübün yapısına ve teknik takım sistemine uyuyor. Transfer olduğu takdirde kısa zamanda geçim sağlayacağına eminim” dedi.

BURNLEY’DEN KiRALANACAK

Premier Lig’den düşen Burnley ile 2025’e kadar kontratı bulunan Weghorst için 100 bin Euro’luk kiralama değeri ödemeyi planlayan Beşiktaş’ın İngiliz ekibine satın alma opsiyonu sunduğu belirtildi. Beşiktaş, futbolcunun 2.5 milyon Euro’luk maaşını da ödeyecek.

GİDENLERDEN HİÇ SES YOK

Beşiktaş’ta teknik takım tarafından kadroda düşünülmeyen, yönetimin sağladığı basitliklere karşın ancak kontratları bitince ekipten ayrılan Douglas, Jeremain Lens, Fabrice N’Sakala, Adem Ljajic gibi adlar henüz kendilerine kulüp bulamadı. Aynı biçimde kontratları yenilenmeyen ve hür kalan Oğuzhan Özyakup, Gökhan Töre ve Mehmet Topal da henüz bir yerle anlaşamadı.