Son dakika: Beşiktaş'a imza atan Gedson Fernandes spekülasyonlara açıklık getirdi! "Galatasaray ile hiç görüşmedim"

Son dakika: Beşiktaş'a imza atan Gedson Fernandes spekülasyonlara açıklık getirdi! "Galatasaray ile hiç görüşmedim"

Beşiktaş formasıyla izleyeceğimiz Gedson Fernandes transferiyle alakalı spekülasyonlara sarihlik getirdi. Başkan Ahmet Nur Çebi ile yaptığı görüşmede siyah beyazlı kulübe transfer olmaya karar verdiğini

Beşiktaş’ın devre arasında uyuşup sezonun ikinci yarısında Çaykur Rizespor’a kiraladığı Gedson Fernandes, 27 Haziran Pazartesi başlayacak hazırlıklara katılmak için 5 gün evvelinden İstanbul’a geldi. Arnavutköy’deki Dedee Ocakbaşı’nda suallerimizi cevaplayan Portekizli futbolcu, siyah beyazlı kulübe transfer sürecinden Galatasaray iddialarına ve Türkiye’deki gayelerine dek merak edilen bir hayli mevzuya sarihlik getirdi. Gedson Fernandes’in açıklamaları şöyle:

ÇEBİ’NİN PROJESİ BENİ İKNA ETTİ

“Başkan Ahmet Nur Çebi ve Ceyhun Kazancı ile geçen sezon ortasında konuştuk. Çebi’nin benimle alakalı projesi sarih ve netti. Ödemeler mevzusunda garanti sundu. Menajerim Ahmet Bulut’un görüşleri de gelmemde tesirli oldu. Beşiktaş’ta yabancı kontenjanı dolu olduğu için beni Rizespor’a kiralık yollamak istediklerini bildirdiler, önünde sonunda Beşiktaş’a döneceğim için kabul ettim. Rizespor Başkanı Tahir Kıran benim için büyük fedakarlıklar yaptı. Küme düşmemize çok üzüldüm. Böyle başkanlar galibiyetsizliği hak etmiyor.

VERDİĞİM LAFLARI KESİNLİKLE TUTARIM

Yaşamım süresince verdiğim lafları hep yakalamışımdır. Ben Türkiye’ye geldiğim ilk günden bu yana hep aynı şeyleri söyledim. ‘Her ne olursa olsun, ben transfer lafı verdiğim Beşiktaş’tan bırakmam’ dedim. Ara transferde Türkiye’den beni ilk arayan Beşiktaş oldu, onlara da ‘Evet’ dedim, iş bitti. Beşiktaş’la uyuşmayı yaptıktan sonra, daha evvel kiralık oynadığım Galatasaray’ı hiç düşünmedim. Onlarla hiç görüşmedim de. Bu süreçte Avrupa’dan öneriler geldi, onları da yalanladım. Galatasaray’a geleceğim biçimindeki haberlere güldüm sarihçesi.

Son dakika: Beşiktaşa imza atan Gedson Fernandes spekülasyonlara açıklık getirdi Galatasaray ile hiç görüşmedim

BEŞİKTAŞ’TA ÇOK İYİ OYUNCULAR VAR

Yeni sezonda tek gayemiz şampiyonluk. Rakiplerin vaziyeti beni ilgilendirmiyor. Beşiktaş, güçlü bir kadroya sahip. Rachid Ghezzal, Valentin Rosier, Francisco Montero, Josef de Souza, Romain Saiss, Avrupa’da öğrenilen oyuncular. Ersin Destanoğlu, Mert Günok, Necip Uysal gibi Türk futbolcuların da desteğiyle şampiyon olabileceğimize inanıyorum. Teknik direktörümüz Valerien İsmael’i fazla tanımıyorum ama geçmişte kendisiyle çalışan bir hayli futbolcu dostumla konuştum; hepsi disiplinli, çalışkan ve ekip oyununa umursayan biri olduğunu söylediler.”

ARDA VAZGEÇERSE ÜZÜLÜRÜM EN AZ 1 SENE DAHA OYNAMALI

Gedson Fernandes, 2020-21 sezonunda Galatasaray’da beraber forma giydiği Arda Turan’ın en az 1 sene daha futbola devam etmesi gerektiğini söyledi. Portekizli yıldız, “Arda futbolu vazgeçerse üzülürüm, zira gerçekten çok maharetli” ifadesini kullandı. Gedson, Beşiktaş’ı seçim etmesinde İstanbul’un hoşluklarının ehemmiyetli rol oynadığını da sözlerine ilave etti.