Son Dakika: Beşiktaş'ta yolcular belli oluyor! Valerien İsmail transferde kararını verdi...

Son Dakika: Beşiktaş'ta yolcular belli oluyor! Valerien İsmail transferde kararını verdi...

Tüm kulvarlarda kupa gayesinden uzakta kalan Beşiktaş, gözünü yeni sezona çevirdi. Siyah beyazlı idare, doğru tasarılamayla sezona güçlü bir biçimde girmeyi kastediyor. İşte günün öne çıkan Beşiktaş

Beşiktaş bir yandan Valerien İsmael ile reyin tasarısını oturtmaya çalışırken, öbür taraftan da kadro tasarılaması için çalışmalarını sürdürüyor.

Siyah beyazlılarda sözleşmesi sezon sonunda sona erecek adlardan biri olan Güven Yalçın için sıcak büyümeler yaşandı. Genç golcü ile uyuşmanın yakın olduğu ifade edildi.

9 GOLE DiREKT KATKI

Güven zaman zaman performansıyla tenkit etilse de bu sezon 32 maçta baht buldu. 6 gol ve 3 asistle öne çıktı.

EMİRHAN İLKKAN PLANI

Göztepe ve Konyaspor ’la oynanacak son iki maçta genç adlara daha fazla şans tanımayı düşünen Beşiktaş Teknik Direktörü Valerien Ismael, Emirhan İlkhan’la alakalı özel tasarılar yapıyor. Hazırlık kampına en az 12 altyapı oyuncusu götürecek olan Fransız çalıştırıcı, gelecek sezon 17 yaşındaki Emirhan’ı sergene çıkarmayı amaçlıyor.

Emirhan’ın yanı gizeme Güven, Can, Rıdvan ve Ersin gibi gençlere de ayrı ayrı önemseyen ve bu oyuncuların yeni sezonda kadroda yakalanması doğrultusunda görüş bildiren Valerien Ismael, ekibin yalnızca muhakkak bölgelerine deneyimli adları monte edecek. Yeni sezonda Josef de Souza, Rachid Ghezzal ve Valentin Rosier başta olmak üzere forvet ve santrfor hattında da birkaç tecrübeli ad kullanmayı tasarlayan siyah-beyazlı teknik direktör, genç adları da bu deneyimli oyuncuların çevresine yerleştirecek.

YOLCULAR EMİN OLUYOR

Tüm kulvarlarda temennileri karşılayamayan Beşiktaş, gözünü yeni sezona çevirdi. Siyah beyazlı idare, doğru tasarılamayla sezona güçlü bir biçimde girmeyi kastediyor. Beşiktaş yönetimi, yeni sezonda daha az maliyetli ancak iddialı bir kadro kurmayı tasarlıyor. Siyah beyazlılar, bölecek futbolcuların ardından bütçeyi yine oluşturacak.

Beşiktaş, bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde gayret edeceği için kadrosunu da buna göre şekillendirmişti. Batshuayi, Pjanic, Teixeira gibi futbolculara yüksek ücret ödeyen siyah beyazlılar, yeni sezonda daha balanslı bir ekip kurmaya çalışacak. Ücret ortalamasını 1 milyon euro dolayında yakalamak isteyen idare, yalnızca santrfor transferi için ayrıcalık yapacak.

Larin ve Vida da ayrılığın eşiğinde... İdare Vida'ya 1.5 milyon Euro, Larin'e ise 1.7 milyon Euro'luk önerilerine pozitif cevap adın da veda etmesi bekleniyor. Beşiktaş'ta Torino'nun peşinde olduğun Rıdvan Yılmaz mevzusunda ise bekleyiş devam ediyor.

SEMİH KILIÇSOY HAZIRLIK KAMPINA DAHİL EDİLECEK

Beşiktaş 'ın öğretmeni Valerien Ismael, alt yapıdaki oyuncuları da yakından takip ediyor. Fanatik'te yer alan haberde, Bu mevzuda alt yapı mesulü Mehmet Ekşi'den oyuncular hakkında detaylı bilgi alan Ismael'in, Ekşi'nin özellikle izlemesini istediği Semih Kılıçsoy'u çok sevdiği kaydolundu. 2005 doğumlu olan santrfor pozisyonundaki Semih'in fiziğinin güçlü olmasının yanı gizeme süratli hareket etmesinin ve tamamlayıcı vuruşlarının dikkat topladığı belirtildi. Semih'in, yeni sezon evveli yurt dışındaki hazırlık kampında da yer alacağı bildirildi.

JORDAN AYEW İLE GÖRÜŞMELER BAŞLADI

Gelecek sezon için yıldız bir golcü arayışında olan Beşiktaş 'ta gündeme sürpriz bir ad geldi... Takvim'in haberine göre; Sörloth ve Buksa gibi adlarla da temaslarını sürdüren Kara Kartal, İngiltere Premier Lig takımı Crystal Palace'ta forma giyen Jordan Ayew ile temas kurdu. Sözleşmesi sezon sonunda sona erecek Ganalı golcünün Ada'dan dağılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Siyah- Beyazlılar'ın oyuncunun menajeriyle ilk teması kurduğu ve transfer koşullarının görüşüldüğü bilindi. Marsilya, Aston Villa, Swansea gibi ekiplerin de formasını giyen 30 yaşındaki yıldız bu sezon 33 karşılaşmada forma giydi ve 2 gol, 3 asiste imzalaydı.

Crystal Palace, 2019 senesinde Swansea'ye 2.8 milyon Euro bonservis ödemesi yapmıştı. Yıldız futbolcunun aktüel piyasa bedeli 6 milyon Euro... 73 defa Gana Ulusal Ekip formasını giyen deneyimli golcü 18 defa fileleri havalandırmayı muvaffak oldu. Jordan Ayew, Fenerbahçe 'de forma giyen Andre Ayew'in kardeşi... Aşinayı gibi Andre Ayew 2018 senesinde Fenerbahçe'de forma giymişti.

Jordan Ayew için şimdiye kadar 24.6 milyon Euro bonservis fiyatı ödendi. Piyasa bedeli 8 milyon Euro'ya kadar yükseldi.

TRANSFER TAKTİĞİ NETLEŞTİ

Lig, Avrupa ve Türkiye Kupası’nda 2021-22’de umduğunu bulamayan Beşiktaş tüm tasarılarını 2022-23 için yaparken siyah beyazlıların yeni sezon taktiği netleşmeye başladı. Öncelikli olarak balanslı bir bütçe oluşturmak isteyen Beşiktaş’ın ilk amacı ekip bütçesini 25-30 milyon Euro seviyesinde yakalamak.

YÜKSEK ÜCRET YOK

Kiralık Batshuayi ve Pjanic ile Teixeira gibi yüksek ücretli futbolcular yerine gençler ve uygun maliyetli oyuncular seçim edilecek.

KOZU GENÇLERi

İdare ekibin yeni sezonda Avrupa’da gayret edemeyecek olmasını da avantajına çevirmek istiyor. Öz kaynaktan yetişen adlar, yeni oyuncularla, daha uygun sayıya oynayan futbolcularla galibiyet kovalanacak.

ISMAEL’E GÜVEN BÜTÜN

Siyah beyazlılarda Valerien Ismael’e olan güven bütün. Hatta idarede Fransız teknik adam ile yeni bir galibiyet öyküsü yazılabilmesi için acı çekilse dahi sabır gösterilmesi düşüncesi egemen.

TALiSCA TASARIDA YOK 

Anderson Talisca: İsmi sık sık daha önceki kulübü ile anılsa da Beşiktaş’ın davranışı net; Talisca yeni sezon tasarılarında yok.

SÖRLOTH BEKLEMEDE

Alexander Sörloth: Beşiktaş, Norveçli golcü ile ilgileniyor ancak idare adım atabilmek için vaziyetinin netleşmesini bekliyor.

TEKLiFLER YETERSiZ

Rıdvan Yılmaz: Bir Hayli Avrupa kulübünün gündemine olmasına karşın şu ana kadar gelen öneriler kulübün temennilerinin çok altında.

RESMi ARZ OLMADI 

Alex Teixeira-Ersin Destanoğlu: Temennileri karşılayamayan Alex’e de Avrupa’nın yakından izlediği Ersin’e de fotoğrafı öneri yok.