Son dakika... Bill Gates sessizliğini bozdu! Flaş çip yanıtı

Son dakika... Bill Gates sessizliğini bozdu! Flaş çip yanıtı

Pandeminin başından beri ismi komplo kuramları ile anılan Bill Gates, bu iddialara cevap verdi. Gates ayrıca Omicron varyantı ve pandeminin orijini ile alakalı da konuştu.

Dünyanın koronavirüs ile çabası son hız sürerken Bill Gates'ten çok konuşulacak açıklamalar geldi.

Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Gates, hakkındaki komplo kuramları ile alakalı konuştu.

Koronavirüs aşısı ile insanlara yonga takacağına dair komplo kuramlarını afallamışlıkla okuduğunu belirten Gates şu ifadeleri kullandı;

'Kollara yonga takmak bana hiç anlamlı gelmiyor. Neden bunu yapmak isteyeyim ki?'

Omicron'dan daha bulaşıcı bir varyant gelip gelmeyeceği mevzusunda fikri sorulan Gates, 'Daha bulaşıcı bir varyant muhtemel değil ama bu pandemi bizi çok afallattı' dedi.

Gözden KaçmasınSon dakika... Omicron etkisi: En yaygın semptomlar değiştiSon dakika... Omicron tesiri: En yaygın semptomlar değişti!Haberi görüntüle

Omicron'un gelecek sene için çok fazla bağışıklık oluşturacağı varsayımında bulunan Gates, bir zaman daha koronavirüse karşı aşı olmaya devam etmemiz gerekebilir değerlendirmesinde bulundu.

KOVID-19 NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Koronavirüsün orijini hakkında da konuşan Gates, virüsün büyük ihtimalle hayvanlardan insanlara atladığının altını çizdi.

Eldeki bilgilerin oldukça güçlü olduğunu belirten Gates, laboratuvar sızıntısı iddialar ile alakalı ise 'İnsanlar bu mevzuda spekülasyon yapmaya devam edecek' dedi.

Gelecek pandemilere karşı hazırlıklı olmamamız gerektiğini tekrarlayan Gates, bu alanda yatırım yapılması gerektiğini belirtti.

Son dakika... Bill Gates sessizliğini bozdu Flaş çip yanıtı

'DAHA UZUN ÖMÜRLÜ AŞILARA LÜZUM VAR'

Gates ayrıca pandeminin sona ermesine dayanakçı olacak en büyük bilimsel atılımın daha iyi ve daha uzun ömürlü aşılar olacağını söyledi.

'Elimizdeki aşılar ciddi hastalıkları ve vefatları yasaklıyor. Ancak iki ehemmiyetli şeyi kaçırıyorlar' diyen Gates laflarına şöyle devam etti;

'Koruma zamanları hudutlu görünüyor. Yine enfeksiyonu önleyen ve uzun seneler süren aşılara gereksinimimiz var.'

Gözden Kaçmasınİlk defa ortaya çıktı: Kovid-19da şaşırtan 20 dakika detayıİlk kere ortaya çıktı: Kovid-19'da donakaltan 20 dakika ayrıntıyı!Haberi görüntüle

PANDEMİYİ ÖĞRENMİŞTİ!

Pandemi ile beraber isminden en çok laf ettiren adlardan birisi de şüphesiz Bill Gates. Çünkü ismi komplo kuramları ile anılan Gates pandemi ihtarında haklı çıkmıştı.

Tarih, 2015 senesinde Kovid-19 eşi bir salgına karşı hazırlıklı olmadığımızı belirten ve ihtarlarda bulunan Gates'i haklı çıkarmıştı.