Son dakika... BİM'den yeni atak! Bisküvi ve şekerleme şirketi kuruyor

Son dakika... BİM'den yeni atak! Bisküvi ve şekerleme şirketi kuruyor

Türkiye'de hemen her semtte bulunan BİM, mağazasında satmak üzere bisküvi ve şekerleme firmayı kurma kararı aldı.

Her mahallede onlarca Türkiye genelinde ise binlerce mağazası bulunan BİM yeni atılımda bulundu. Firma idare heyeti, mağazalarda satılan bisküvi ve şekerlemelerin yapımını kendi bünyelerinde yapmak için firma kurma kararı aldı.

BİM yeni bir firma kuruyor. Binlerce mağazayla hizmet veren BİM, mağazalarında satılan bisküvi ve şekerleme mahsullerini satın almak yerine kendisi üretme yoluna gidiyor.

40 MİLYON LİRA ANAPARA KONDU

Firmadan yapılan açıklamada idare heyetinin aldığı karara göre mağazada satışta bulunan bazı bisküvi ve şekerleme mahsullerinin yapılması için 40 milyon lira anaparalı firma kurulmasına ve kuruluş çalışmalarına başlanılmasına karar verdiği duyuruldu.

BÜYÜK ORTAKLIKLARI VAR

Böylece BİM bağlı ortaklıklarına bir yenisini daha ilave etmiş oldu. BİM, BİM Stores SARL, İdeal Standart Firmacılık ve Mümessillik, BİM Stores LLC, GDP Besin Ambalajlama, Flo Mağazacılık, Arkadaş Evrensel danışmanlık firmalarının kimilerinin de bir kısmına sahip gidişatta.

607.2 MİLYON LİRA ANAPARASI VAR

BİM'in anaparası 607.2 milyon lirayken özsermayesi 5.5 milyar lira seviyesinde. Dün borsada oluşan maliyetlere göre ise piyasa bedeli 40.9 milyar lira seviyesinde. Firmanın yüzde 74.15'i ulusa sarih gidişattayken yüzde 15.01'i Merkez Bereket Besin'ya, yüzde 10.84'ü ise Naspak Besin'ya ait gidişatta. İdare heyeti başkanlığını ise Mustafa Latif Topbaş yürütüyor.

: İlginize Sürükleyebilir Şoke eden hücum! Kim düğmeye bastı... Dünya alarma geçti...Kiralama yöntemine yeşil ışık... Müteahhitlerin de gündeminde 'fren' varArtış mercek altında... Yumurta maliyetleri resmen kanatlandı!

Borsada kolay harekât ve düşük kurul için tıklayın