Son dakika... Bitcoin'e darbe üstüne darbe! Uzmanlar açıkladı... 20 bin dolara gerileyebilir

Son dakika... Bitcoin'e darbe üstüne darbe! Uzmanlar açıkladı... 20 bin dolara gerileyebilir

Kripto para üniteyi Bitcoin 64 bin doları gördükten sonra drama bir düşüş yaşayarak 29 bin dolara kadar geriledi. Derlenmeye çalışsa da galibiyet sağlayamayan Bitcoin için analistler 20 bin…

Kripto para ünitelerinin atası olan Bitcoin için makûs yorumların arkasını art kesilmiyor. Nisan ayından bu yana sert satış dalgasıyla karşılaşan ve müessesesel yatırımcıların da satış yaptığı Bitcoin' ait olarak analistler düşüşün sürmesi halinde 20 bin doların görülebileceğini belirtti.

Bloomberg'de yayımlanan habere göre dünyanın en büyük piyasa hacmine sahip kripto parası Bitcoin'de düşüşün devamı halinde Oanda Corp.,
Evercore ISI ve Tallbacken Capital Advisors LLC analistleri negatif görüş verdi.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİNİN KARARLARI TESİRLİ OLUYOR

Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin kripto paralara ait regülasyon olasılığı Bitcoin'de ana düşüşün lideri oldu. Bunun yanında kripto para piyasalarını speküle eden milyarder iş adamı Elon Musk'ın aldığı davranış da Bitcoin'in imajını yaralamaya başladı. Bitcoin Haziran ayında yalnızca 9 günde yüzde 10 değer kaybetti.

20 BİN DOLAR SEVİYESİ ÇOK EHEMMİYETLİ

Stratejist Rich Ross ve analist Michael Purves, düşüşün devamı halinde 20 bin dolar seviyesinin kilit nokta olacağını ifade ettiler. Analist Edward Moya ise 30 bin doların alt güzergahlı kırılması halinde satışların ivme kazanacağını belirtti.

Amerika Birleşik Devletleri KAZANÇ YÖNETİ YETKİ İSTEDİ

Amerika Birleşik Devletleri Kazanç Yöneti Başkanı Charles Retting, Amerika Birleşik Devletleri Kongresi'nden 10 bin doların üzerindeki kripto para transferlerine ait bilgi toplamaya müteveccih net yetki arzında bulundu.

Retting "Kongre'nin yetki vermesine lüzum olduğunu düşünüyorum. Kongre'nin kripto para transfer bilgilerinin bir araya gelmesi için bize sarih biçimde yetki vermesi çok ehemmiyetli" diye konuştu.

Retting ayrıca "Kripto sanal paraların çoğu radar ekranlarından  uzak durmak için dizayn edilmişler" ifadesini kullandı.

DEV KARLAR KAÇIRILIYOR

Retting açıklamasının devamında kripto varlık değerlerindeki çoğalıştan elde edilen devasa karların IRS'ten kaçırıldığını, senede 1 trilyon dolar etrafında
"vergi sarihi" oluştuğunu hipotez ettiğini de belirtti.

FAZLA REGÜLASYON UYARISI

Amerika Birleşik Devletlerinin Sermaye Piyasası Kurulu olarak öğrenilen SEC'in abonelerinden Hester Peirce, kripto paralara müteveccih atılacak fazla adımların yatırımcıların cesaretini kıracağı ihtarında bulundu.

Pierce, Amerika Birleşik Devletlerili regülatör kuruluşların zorlayıcı davranışlarından kaygı dinlediğini de belirtti.

BITCOIN NEGATİF HABERLERLE GERİLEDİ

Bitcoin maliyeti 31 bin 35 dolar seviyesine kadar düştü. Bitcoin şu sıralarda ise 32 bin 979 dolar seviyesinden harekât  görüyor.

 

 

 

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara