Son dakika: Büyükşen çifti cinayetinde şoke eden detay 'ilk defa' ortaya çıktı! Flaş gelişme

Son dakika: Büyükşen çifti cinayetinde şoke eden detay 'ilk defa' ortaya çıktı! Flaş gelişme

KONYA’nın Karatay ilçesinde 3 sene evvel öldürülen Necla Büyükşen 54 ve eşi Metin Büyükşen 55 çiftinin, adresi karıştıran kiralık katil tarafından vurulduklarının ortaya çıkmasının ardından…

Olay, 3 Eylül 2018 günü saat 22.00 sıralarında, İsmil Mahallesi'ndeki tek katlı konutta alana geldi. Kar maskeli kişi, kapısı açık olan Metin Büyükşen'e ait konuta girdi. Kuşkulu, emekli memur Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen'e ateş etti. Konutta bulunan çiftin kızları Büşra Büyükşen 24 de saldırganın dipçik darbesiyle baygınlık geçirdi. Can Verdi gibi davranan ve daha sonra yatak odasının penceresinden atlayıp, yoldan geçen komşularının taşıtına binen Büşra Büyükşen, jandarmaya giderek olayı anlattı. Konuta gelen jandarma ekipleri, Necla-Metin Büyükşen çiftinin cansız vücutlarını buldu. Pencereden atlayınca ayağında kırıklar oluşan Büşra Büyükşen Konya Numune Hastanesi'ne kaldırıldı.

O yarıyılda Büyükşen çiftinin oğullarından Uğur Büyükşen ve gelini Betül Büyükşen'in üzerinde swap örnekleri çıkması ve aralarında daha evvel mehir sebebiyle kavga etmeleri üzerine kuşkulu olarak gözaltına alındı. Savcılıktaki ifadelerinin ardından çift serbest bırakıldı.

8 AY EVVEL YİNE ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz başkanlığında cinayet dosyası 8 ay evvel yine ele alındı. Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından 13 Temmuz günü tertip edilen operasyonda aralarında Büşra Büyükşen, Uğur Büyükerşen ve eşi Betül Büyükşen ile Büyükşen çiftinin komşularıyla husumetli olduğu üzerinde durulan Abdullah Başdemir, sevgilisi Esra Taş ve bu çiftin aynı semtte temasa geçtiği Zekeriya Okşen ve kuzeni Mustafa Okşen'in de aralarında bulunduğu 25 kişi gözaltına alındı. Kuşkuluların HTS kayıtları ile WhatsApp görüşmeleri de analize alındı.

KİRALİK KATİL ADRESİ KARIŞTIRMIŞ

Yapılan sorgulamada Esra Taş'ın, öldürülen Büyükşen çiftinin konutlarına 500 metre mesafede bulunan komşularının oğlu Hüseyin K.'nin eski sevgilisi olduğu ortaya çıktı. Esra Taş'ın, Hüseyin K.'nin, ailesinin baskısıyla kendisinden ayrıldığını ve bu sebeple o aileye hasar vermek istediğini, bu gidişatı sevgilisi Abdullah Başdemir'e anlattığı, Başdemir'in de para karşılığı 2 kişi kiralayıp, korkutup, hasar vermeleri için Hüseyin K.'nin evine yolladığı öne sürüldü. Başdemir'in kiraladığı 2 kişinin kendilerine verilen adresi karıştırıp Hüseyin K.'nin ailesi yerine komşuları Büyükşen çiftini öldürdükleri belirtildi. Abdullah Başdemir ve Esra Taş, 'kasten öldürmeye azmettirme', Zekeriya Okşen ve Mustafa Okşen de 'kasten öldürmeye dayanak etme' suçlarından tutuklandı.

HAMİLEYİM PALAVRASIYLA ADRES BİLMİŞ

Kuşkuluların WhatsApp görüşmelerinde ise yakın tarihte olayla alakalı sürekli yazışmalar yaptıklarının tespit edildiği bilindi. Esra Taş'in ise hamileyim palavrasıyla adres bildiği ortaya çıktı. Esra Taş'ın, olaydan evvel eski sevgilisi Hüseyin K.'nin evinin adresini bilmek için aynı semtte oturan Zekeriya Okşen'i telefonla arayıp, ''Ben Hüseyin'den hamileyim. Ailesi benimle görüşmesine izin vermiyor. Telefonlarımı açmıyor. Ona erişmem gerekiyor. Adresini bana verebilir misin?'' dediği, Okşen'in de adresi tarif ettiği tanımlandı.

KİRALIK KATİL ANKARA'DA YAKALANDI

Konya'nın Karatay ilçesinde 3 sene evvel öldürülen Necla Büyükşen ve eşi Metin Büyükşen çiftinin cinayet kuşkululardan biri, Afganistan uyruklu Hamidullah A., dün gece Ankara'da yakalandı. Sorgulanmak üzere Konya Şehir Jandarma Komutanlığı'na getirilen Hamidullah A.'nın, azmettirici olduğu iddiasıyla tutuklanan Çumra'da çiftçilik yapan Abdullah Başdemir'in çiftliğinde çoban olarak çalıştığı ve cinayetten birkaç gün sonra kentten ayrıldığı belirtildi.

Öbür kuşkulunun yakalanması için çalışmalar sürüyor.

BU VİDEO ALAKANIZI ÇEKEBİLİR

Büyükşen cinayetinin perde arkasıdaha fazla video için

 

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Ktümörleri için Bigpara