Son dakika: Büyükşen çiftinin öldürülmesiyle ilgili 2 kişi daha gözaltına alındı... Talihsiz çift yanlışlıkla mı öldürüldü?

Son dakika: Büyükşen çiftinin öldürülmesiyle ilgili 2 kişi daha gözaltına alındı... Talihsiz çift yanlışlıkla mı öldürüldü?

Konya'nın Karatay ilçesine bağlı İsmil köyünde öldürülen Büyükşen çifti ile alakalı gizem perdesi henüz aralanmadı. Kamuoyunda mehir cinayeti olarak da öğrenilen cinayetle alakalı farklı iddialar…

Müge Anlı'nın programında da günlerce konuşulan Büyükşen çifti cinayeti ile alakalı yeni bir büyüme yaşandı. Konya'da Necla Büyükşen 54 ve Metin Büyükşen'in 55 3 sene evvel konutlarında pompalı tüfekle öldürülmesiyle alakalı nezaretler devam ediyor. Son olarak çiftin yanlışlıkla öldürülmesiyle alakalı iddia değerlendirildi ve iki birey daha gözaltına alındı. Böylece nezaret rakamı 26’ya yükseldi.

Hadise, 3 Eylül 2018’de saat 22.00 sıralarında, İsmil Semti'ndeki tek katlı konutta alana geldi. Kar maskeli birey, kapısı sarih olan Metin Büyükşen'e ait konuta girdi. Kuşkulu, emekli memur Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen'e ateş etti. Çiftin kızları Büşra Büyükşen'in 24 iddiasına göre, saldırgan Büşra Büyükşen'e de tüfeğin dipçiğiyle vurdu. Can Vermiş gibi davranıp kurtulduğunu öne süren Büşra Büyükşen, yoldan geçen komşularının taşıtına binip, jandarmaya giderek, hadiseyi anlattı. Konuta gelen jandarma takımları, Necla-Metin Büyükşen çiftinin cansız vücutlarını buldu. Büşra Büyükşen de sağlık görevlilerince ambulansla Konya Numune Hastanesi'ne kaldırıldı.Jandarmanın takribî 3 yıldır yürüttüğü çalışmalarda, katil zanlısına erişilemedi. Çiftin çocuk hekimi oğlu Osman Büyükşen ise cinayetin aydınlatılabilmesi için sosyal medyada ve katıldığı televizyon programlarında anne ve babasının katilini aradı. Osman Büyükşen’in teşebbüslerinin ardından Jandarma Genel Komutanlığı’nın direktifiyle Konya Şehir Jandarma Komutanlığı Jandarma Kabahat Araştırma Timi JASAT bünyesinde kurulan özel takım, cinayetin çözülmesi için başlatılan çalışma kapsamında İsmil Semti’ndeki bir hayli adrese işlem tertip etti.

Son dakika: Büyükşen çiftinin öldürülmesiyle ilgili 2 kişi daha gözaltına alındı... Talihsiz çift yanlışlıkla mı öldürüldü

HTS VE WHATSAPP YAZIŞMALARINA İNCELEME

Gözaltına alınan 24 kuşkulunun jandarmadaki sorgularına, çok doğrultulu devam ediliyor. Jandarmanın, ailelerin hadise günü, evveli ve sonrasına ait HTS kayıtları ile WhatsApp görüşme dökümlerini ortaya çıkardığı ve bununla alakalı denetlemeler yaptığı bilindi. Takımların, cinayet silahına müteveccih adreslerde ele geçirilen av tüfeklerini de analize aldığı belirtildi.

BÜYÜKŞEN CİNAYETİYLE ALAKALI PROGRAMDA GÜNDEME GELEN İDDİALAR

İddia 1: Uğursuz çift yanlışlıkla öldürüldü

Müge Anlı ile Tatlı Sert yayınında gündeme gelen ilk iddia uğursuz çiftin yanlışlıkla öldürülmüş olabileceğiydi.

Ortaya atılan iddiaya göre, Büyükşen çiftini öldüren birey ya da bireylerin emeli bir başkasını öldürmekti. Konutlar arasındaki eşlik sebebiyle Metin – Necla Büyükşen çifti cinayete kurban gitti. Hadiseyle alakalı İsmil serinkanlıları, "Büyükşen ailesinin evinin yakınında, meseleler yaşayan bir aile var. Bu ailede yasak ilişki ve tefeciden alınan borç konuşuluyor. Bu sebeple yanlışlıkla işlenen bir cinayet olabilir" iddiasını ortaya attı.

Son dakika: Büyükşen çiftinin öldürülmesiyle ilgili 2 kişi daha gözaltına alındı... Talihsiz çift yanlışlıkla mı öldürüldü

Öldürülen Necla Büyükşen'in kız kardeşi Kamuran Büyükşen ise bu iddianın doğru olmadığını korundu. Çifte cinayette ablasını kaybeden kız kardeş, "Bu iddiaları ortaya atan birey Betül'şan annesi. Hedef afallatmaya çalışıyorlar" laflarını kullandı. Betül Büyükşen, iddianın annesi tarafından dile getirildiğini doğrularken anne Alime Büyüktorcan, "Kamuran palavra söylüyor. Ben de bir yerlerden duydum. Zati bu iddialar devamlı konuşuluyordu" diye konuştu.

İddia 2: Büyükşen çifti saklı görev suratından öldü

Programda ortaya atılan bir değişik iddiaysa kan dondurdu. Muammer Büyüktorcan'ın bulduğu güya öğretmenin söylediklerine göre, cinayeti işleyen Afganistan ve Suriye tebaalı bireylerdi. Metin Büyükşen'in İstanbul'un Fatih ilçesindeki bir camii cemaatinden saklı görev aldığını öne süren güya öğretmen, "Metin Büyükşen saklı görevi yerine getiremeyince öldürülmesine karar verildi. Onu öldürmek isteyen cemaat Konya'daki Afgan ve Suriyeli komşularıyla uyuştu" dedi.

Muammer Büyüktorcan'ın damadı Uğur Büyükşen'i de kendisine getirdiğini ifade eden güya üç harfli öğretmeni, çiftin oğullarını da cinayetin Afgan ve Suriyeli bireyler tarafından işlendiğine ikna ettiğini söyledi.

Müge Anlı canlı yayınına bağlanan güya öğretmenin kızı ise babasının laflarına haysiyet edilmemesini istedi. Müge Anlı da güya öğretmenle alakalı çok ehemmiyetli bir aslı atv ekranlarında paylaştı. Anlı, "Güya üç harflilerle diyalog kuran bu birey daha evvel sihir çıkarma iddiasında bulunarak iki bayanı taciz etmiş" laflarını kullandı.

İddia 3: Yasak aşk Büyükşen çiftini vefata götürdü

Günün dikkat toplayan iddialarından bir öbürüyse Büyükşen çiftinin komşuları Osman Büyükdoğrucan ile gelinleri Betül Büyükşen arasında bir ilişki olduğuna dairdi. İsmil'de konuşulan iddianın geçmişinin cinayetten daha daha önceki olduğu bilindi. Büyükşen ailesiyle sık sık toplandığı söylenen Büyükdoğrucan'ın cenaze evine hiç uğramaması da kuşkuları çoğaldırdı. Betül Büyükşen, daha evvel bu iddiayı hiç dinlemediğini belirtti.

Büyükşen, "Osman Büyükdoğrucan benden yaşça büyük. Ben yalnızca babamla toplandıklarında çay demlerdim. Onun haricinde telefon numarası dahi bende yok" diye konuştu.