Son dakika: Büyükşen cinayeti çözüldü: Dehşete düşüren ayrıntılar! 'Seni üzen kişileri ortadan kaldırdık'

Son dakika: Büyükşen cinayeti çözüldü: Dehşete düşüren ayrıntılar! 'Seni üzen kişileri ortadan kaldırdık'

İlk olarak Müge Anlı'nın programında Türkiye kamuoyuna gelen ve haftalarca konuşulan 'Büyükşen cinayeti' nihayet çözüldü. Gizem perdesi, JASAT Tim'lerinin galibiyeti sayesinde aydınlanırken,…

Konya'nın Karatay ilçesinde 3 sene evvel konutlarında öldürülen Necla Büyükşen 54 ve eşi Metin Büyükşen 55 çiftinin, adresi karıştıran kiralık katil tarafından vuruldukları ortaya çıktı. Cinayeti azmettirdiği öne sürülen Abdullah Başdemir ve sevgilisi Esra Taş ile cinayete destek ettikleri belirtilen ve Büyükşen çiftiyle aynı semtte oturan Zeki Okşen ile kuzeni Mustafa Okşen hapsedildi. Vakayla alakalı kiralık katil olduğu öne sürülen 2 birey aranıyor.

"BEN HALLEDECEĞİM" DİYEREK KİRALIK KATİL YAKALADI!

CNN TÜRK İstihbarat Şefi Nihat Uludağ, Büyükşen cinayetinin ayrıntılarını canlı yayında anlattı.

Son dakika: Büyükşen cinayeti çözüldü: Dehşete düşüren ayrıntılar Seni üzen kişileri ortadan kaldırdık

Uludağ şu ifadeleri kullandı:

“JASAT TİM’leri baktılar ki, Metin Büyükşen emekli olmuş, belediyenin evlendirme memuruymuş. Hatta yaşadığı semtteki gençlerin neredeyse tamamını evlendiren birey, hoşlanılan sayılan birisi. Bunların öldürülmesi için hiçbir bahane bulunamadı.

Bu kere TİM’ler acaba başka bir bahane mi var diye düşünüp, semtteki öteki konutları tahlile başladılar. Bu sırada, cinayetin işlendiği evin 300 metre mesafesinde, yan komşularının evinde bir hadise olmuş. Esra Taş adlı genç bir kadın, o semtteki bir komşu oğluyla sevgili oluyor ve dağılıyorlar. Böldükten sonra Esra Taş üzgün bir hale bürünüyor. İlaç kullanıyor, asap hücumları geçiriyor, bu ayrılığı sindiremiyor. Mesul olarak da o gencin anne ve babasını görüyor.

Son dakika: Büyükşen cinayeti çözüldü: Dehşete düşüren ayrıntılar Seni üzen kişileri ortadan kaldırdık

İlerleyen süreçte Esra Taş, Abdullah Başdemir denilen ve o bölgenin hayvan yetiştiricilerinden birisiyle sevgili oluyor. Büyük bir hayvan çiftliği sahibi… 5000’e yakın koyunu olduğu varsayılan, yörenin zenginlerinden… Yürütülen soruşturmada da Başdemir, Esra Taş’a ‘Seni bu kadar üzen şey nedir?’ diye soruyor. ‘Evvelki sevgilimin annesi ve babası… Artık katlanamıyorum, direnemiyorum, saldırılar geçiriyorum.” Diyor. Başdemir de buna karşılık “Tamam ben halledeceğim.” cevabını veriyor. Dolaylı azmettirme öyküsü burada başlıyor.

"SENİ ÜZEN BİREYLERİ ORTADAN KALDIRDIK"

Öldürülen Büyükşen çiftiyle aynı semtte yaşayan iki birey var Zeki-Mustafa Okşen. Bu semtte tüm konutlar mavi kapılı ve gri betonla kaplı… Birbirinin benzersi. Daha sonra kiralık katiller ayarlanıyor. Kiralık katillere konut tarif ediliyor, sağ-sol biçiminde. Dolayısıyla katil anlatan şahsın değil de kendi sağını seçince burada korkunç bir gidişat ortaya çıkıyor. Katil otomatik olarak Büyükşen çiftinin evine yöneliyor. Gece Anadolu’da öyledir, kapı kilitlenmez. Kiralık katil konuta giriyor ve masum günahsız olan Büyükşen çiftini pompalı tüfekle vurup öldürüyor. Evin 24 yaşındaki kızı Büşra Şen’in de kafasına dipçikle vuruluyor ve ölü numarası yapıyor.

KANIT YOK, ŞİKAYET YOK... GİZEM PERDESİ BÖYLE ARALANDI

Soruşturma şu an saklı devam ediyor. İddiaya göre, Abdullah Baldemir Esra Taş’a gidiyor “Seni üzen bireyleri ortadan kaldırdık.” diyor.

Son dakika: Büyükşen cinayeti çözüldü: Dehşete düşüren ayrıntılar Seni üzen kişileri ortadan kaldırdık

Hiçbir kanıt yok, kamera görüntüsü yok, kayıt yok, şikayet yok, tehdit unsuru yok. Gelişigüzel işlenmiş bir cinayet. Jandarma kabahat araştırma takımları tarafından özel bir takım heyetti. Kabahat araştırmada en yetkin olan şahıslar oraya sevk edilmiş ve Konya Şehir Jandarma koordinesinde… Ve vakayı çözdüler.