Son dakika: CHP'den Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan açıklaması

Son dakika: CHP'den Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan açıklaması

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın katıldığı bir Youtube programında kendisinden tüp bebek mevzusunda destek isteyen bir bayanla alakalı anlattığı hatırası tepki sürüklemişti. CHP Genel Başkan Yardımcısı

CHP'nin Yerel İdarelerden Mesul Genel Başkan Yardımcısı olan Torun, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada Özcan'ın kişisel görüşünün partiyi asla bağlamayacağını vurgulayarak "Ama cemiyetin bedellerine ters veya cemiyetin hassasiyetlerini rencide edici hiçbir şeyi kabul etmemiz olası değildir." ifadelerini kullandı.

Özcan hakkında bir disiplin soruşturması başlatılıp başlatılmadığına müteveccih sual üzerine Torun, "Partinin yetkili heyetleri var onlar değerlendirirler, şu an için başlatılmış soruşturma yok." diye konuştu.

YABANCI TEBAALILARIN YARARLANDIĞI BELEDİYE HİZMETLERİNE ZAM ÖNERMİŞTİ

Tanju Özcan'ın bir zaman evvel Bolu Belediyesi hudutları içerisinde yaşayan yabancı tebaalıların yararlandığı belediye hizmetlerine zam yapılmasına ait teklifi suratından tenkit etildiğinin anımsatılması üzerine Torun, şunları kaydoldu:

"O zaman da doğru bulmadığımız söyledik. Kendi düşüncesi olduğunu dile getirdik. Yeniden aynı şeyi söylüyoruz. Böyle bir şeyi kabul etmemiz olası değil. İnsanların hassasiyetlerini öğrenmek gerekli. İnsanların duygularını kavramak gerekli. Orada natürel ki mizah yapmaya çalışıyor ama bu işin mizahı, şakası veya şunu bunu olmaz."

: İlginize Sürükleyebilir 20 bin hoca atandı... Erdoğan'dan surat surata eğitimle alakalı net ileti!Dünya diken üstünde... Flaş aşı iddiası! Ve en yetkili ad konuştuBu kripto paraların yıldızı parladı! Yükselişleri sürecek mi?