Son dakika... Çinli Xiaomi otomobil de üretecek

Son dakika... Çinli Xiaomi otomobil de üretecek

Cep telefonundan konut elektroniğine kadar bir hayli alanda makine üreten Xiaomi şimdi de araba üretip satmaya karar verdi.

Teknoloji alanında senelerdir iş eforu olarak kullanılan Çin şimdi de dev olarak yaşamına devam ediyor. Dünya devi markalara rakip işletmeler çıkaran Çin bugüne kadar olan tecrübelerini şimdi kendi lehine kullanıyor.

Çin'in dev işletmelerinden Xiaomi araba üretme kararı aldı. Uslu araba ile otomotiv sektörüne girecek olan Xiaomi, ilk modelini 2024 senesinin ilk yarısında piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

900 BİN TAŞIT NİYETİ

Xiaomi'nin 3 sene içinde 900 bin taşıt üretip satma niyeti var. Uslu elektrikli taşıt üretecek olan Xiaomi, 30 Mart'ta bir bağlı ortaklık kurma isteğini Hong Kong Borsası'na bildirmişti. Otomotiv firmasının Çin'deki resmi kuruluş harekâtları 1 Eylül itibariyle bitirildi. 

Xiaomi Automobile Co. firmasının anaparası 10 milyar yuan takribî olarak 1.5 milyar dolar olarak tanımlandı.

: İlginize Sürükleyebilir İşte 3. doz tasarıyı! BioNTech olanlar kasımdan itibaren...İmamoğlu’nun açıklaması ne anlama geliyor? Ben şu 4 maddeyi kavrıyorum...Mardin Valiliği duyurdu! İkinci bir emre kadar caddeye çıkmak menedildi

Borsada kolay harekât ve düşük kurul için tıklayın