Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Kurban Bayramı'nda köprü ve otoyollar ücretsiz olacak

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Kurban Bayramı'nda köprü ve otoyollar ücretsiz olacak

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından kritik açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün işletmesindeki köprü ve otobanlardan geçişin Kurban Bayramı'nda…

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrası mevzuya ait açıklamaları şu biçimde:

* Şimdi Niğde - Ankara uslu otobanını kullanan yurttaşlarımıza bir müjde vermek istiyorum. Artık bu otobanda sürücülerimiz arabalarıyla yüzde 20, minibüs yolcu otobüsü kamyon ve TIR'larıyla da yüzde 40 indirimli olarak seyahat edebilecek.

* Cuma gece yarısı devreye girecek bu indirimin ülkemize ve otobanımızı kullanan sürücülerimize hayırlı olmasını diliyorum.

* Karayolları Genel Müdürlüğümüzün işletmesindeki otobanlar ve köprülerde bayram vesilesiyle uygulanacak ücretsiz geçişler cuma gece yarısı başlayacaktır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Kurban Bayramı tatili 9 gün olacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından tüm Türkiye'nin merakla beklediği 'Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?' sorusunun cevabını cevapladı. Erdoğan, Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olacağını açıklayarak, "Pazartesi gün yarım günü salıdan cumaya ise bütün gün tatildir. Pazartesi günkü yarım günü yönetimsel tatil olarak tanımlama günü kararı aldık. 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz'a sürecek bir tatile kabül oluyorlar. 15 Temmuz günü başlıyoruz. 16'ında herkes mesaisinde olacak" ifadelerini kullandıdaha fazla video için