Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Terör örgütüne ağır darbe

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Terör örgütüne ağır darbe

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Terör örgütü PKK’nın üst düzey idareyicisi ve Mahmur genel mesulü “Hekim Hüseyin” kod isimli Selman Bozkır, dün Ulusal İstihbarat Teşkilatı’mızın kahramanları…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından bir ileti paylaşarak terör örgütü PKK'nın üst düzey idareyicisi ve Mahmur genel mesulü Selman Bozkır'ın tesirsiz hale getirildiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Buradan halkımıza hoş bir haber vermek istiyorum" diye başladığı iletisinde şunları kaydoldu:

"Terör örgütü PKK'nın üst düzey idareyicisi ve Mahmur genel mesulü 'Hekim Hüseyin' kod isimli Selman Bozkır, dün Ulusal İstihbarat Teşkilatı'mızın kahramanları tarafından tesirsiz hale getirildi. Bu zaferli işlemde katkısı olan tüm dostlarıma halkım ismine teşekkür ediyorum. Adi ve parçalayıcı teşkilatın Mahmur'u terörün 'kuluçka merkezi' olarak kullanmasına izin etmeyecek, terörü kaynağında kurutmaya devam edeceğiz."

ADIM ADIM TAKİP EDİLDİ

Sığınmacı kampı ismi altında PKK/KCK faaliyetlerinin organize edildiği Mahmur'daki teşkilat elebaşısı Hekim Hüseyin kod isimli Selman Bozkır, MİT'in hedef listesine alındı.

PKK/KCK'ya 1990'larda katılan Bozkır, uzun seneler, teşkilatın Avrupa'daki faaliyetlerini organize etti, bu kapsamda teşkilatın İngiltere mesullüğünü de yürüttü.

Mahmur'da görevlendirilmeden evvel Irak'ın kuzeyinde teşkilatın illegal para trafiğine idaredi. Son olarak, Kandil alanında sıkışan PKK/KCK'nın, Mahmur'a ağırlık vermesi üzerine Mahmur Genel Sorumluluğu'na getirildi.

Yapılan istihbari tahlillerde, PKK/KCK'nın Mahmur Kampı'na Kandil kadar umursadığı, sığınmacı kampı ismi altında eylemci kadrolarını bu alandan temin ettiği, yetiştirdiği tanımlandı.

Yapılan çalışmalar sonrasında, Selman Bozkır, hakikatleştirilen işlemle, birliktesiki iki teröristle beraber tesirsiz hale getirildi.Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu Terör örgütüne ağır darbe