Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ordumuz hudut boylarında yanlışa fırsat vermedi

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ordumuz hudut boylarında yanlışa fırsat vermedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ordumuz, şu ana kadar sınır boylarında en küçük bir yanlışa fırsat vermedi" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sınır hattında tahlil ve sorgulamalarda bulunan Ulusal Korunma Bakanı Hulusi Akar ile telefonda görüştü. Sınır kartallarına da hitap eden Erdoğan, “Ordumuz, şu ana kadar sınır boylarında en küçük bir yanlışa fırsat vermedi. Ordumuzun siz bedelli üyelerini kişim, ulusum ismine alkışlıyorum. Bu mücadeleleriniz tarih süresince unutulmayacaktır” dedi.

Bakan Akar’ın birliktesiki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Güçleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile hudut hattındaki tahlil ve sorgulamaları sürüyor.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ordumuz hudut boylarında yanlışa fırsat vermedi
Hududun sıfır noktasında sınır güvenliğine müteveccih alınan önlemleri yerinde araştıran Akar birliktesiki Komutanlarla Şehit Yüzbaşı İlker Acar Sınır Karakolu’na da gitti. Buradaki analizlerinin ardından Mehmetçik ile öğle yemeğinde toplanan Bakan Akar, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonda görüştü.

"BU MÜCADELELERİNİZ TARİH SÜRESİNCE UNUTULMAYACAKTIR"

Telefondan sınır kartallarına hitap eden Erdoğan, laflarına Bakan Akar’ın sınır hattındaki sorgulamalarının ehemmiyetine değinerek başladı.

Mehmetçiğe misyonunda galibiyet dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ordumuz, şu ana kadar sınır boylarında en küçük bir yanlışa fırsat vermedi. Ordumuzun siz bedelli üyelerini kişim, ulusum ismine alkışlıyorum. Bu mücadeleleriniz tarih süresince unutulmayacaktır” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, laflarının sonunda Mehmetçiğin geçmiş bayramını da kutladı.