Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü iletiyi yayımladı. Erdoğan iletisinde "Alın teri dökerek çalışırken ülkemizi de geliştiren emekçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek…

İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” İletiyi:

Alın teri dökerek çalışırken ülkemizi de geliştiren emekçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum.

İnsanımızın geleceğe güvenle ve umutla bakabilmesinin bir veçhesinin de emek mevzusunda hakın kuruluş edilmesi olduğunun şuuruyla, bugüne kadar uyguladığımız iktisadi kalkınma siyasetlerimizin her evresinde insan odaklı hareket ederek, emekçilerimizin haklarını ve çıkarlarını koruma mücadelesinde olduk.

Tam çalışanlarımızın koşullarını iyileştirme, hak ettikleri en iyi fiyatı almalarını sağlama ve adaletli bir çalışma etrafı oluşturma noktasında çok ehemmiyetli adımlar attık, atmaya da devam ediyoruz.

Tüm dünyayı etkileyen ve çalışma yaşamında yeni tertip etmeleri lüzumlu kılan koronavirüs salgınından emekçi kardeşlerimizin en az biçimde etkilenmesi için de büyük mücadele tükettik.

Salgının ekonomik ve sosyal hayata tesirlerinin eksiltilmesi için uygulamaya aldığımız tertip etmeler kapsamında emekçilerimizin istihdamlarının devamını sağlayacak, haklarını gözetecek bir hayli temkin ve takviyeyi yaşama geçirdik.

Gelişen ve kuvvetlenen Türkiye’mizde her bir yurttaşımızın refah seviyesinin yükselmesi, istihdamın çoğalması için çalışmaya devam edeceğiz.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün, fiyattan sosyal haklara kadar tam alanlarda emekçilerimiz için iyileştirmelere vesile olmasını beklenti ediyorum.