Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çanakkale mesajı

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çanakkale mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, " Tarihi namlı galibiyetlerle dolu halkımızın haklarına ve mukaddesatına sahip çıkmaya, Çanakkale Ruhu’nu yaşatmaya, ülkemizi yarınlara çok daha eforlu biçimde…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Çanakkale Kara Savaşları'nın 106. Sene Dönümü dolayısıyla bir ileti yayımladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iletisinde şu ifadelere yer verdi:

Çanakkale Kara Savaşları’nın 106. sene dönümünde, vatan toprağını müdafaa eden şehitlerimizi, gazilerimizi ve tam kahramanlarımızı rahmetle yâd ediyorum.

"'Çanakkale Ruhu' gelecek jenerasyonlara anıtsal bir servet olmuştur"

Ezelden beridir serbest yaşamış halkımızın bağımsızlık şansına verdiği epopesi gayreti başarıya eriştiren "Çanakkale Ruhu" gelecek jenerasyonlara anıtsal bir servet olmuştur.

En güç koşullarda dahi seferberlik halinde kenetlenen halkımız, vatanı ve sancağı için canı pahasına hiçbir işgale geçit vermeyeceğini dün olduğu gibi bugün de ortaya koymaktadır.

"Ülkemizi yarınlara çok daha eforlu biçimde taşımaya devam edeceğiz"

Tarihi namlı galibiyetlerle dolu halkımızın haklarına ve mukaddesatına sahip çıkmaya, Çanakkale Ruhu’nu yaşatmaya, ülkemizi yarınlara çok daha eforlu biçimde taşımaya kararlılıkla devam edeceğiz.

Yeni jenerasyonlara düşen görev, Çanakkale’de kanla, canla, azimle, cesaretle taşa, toprağa, denize kazınan istiklal ve istikbal iletisine sahip çıkmaktır.

Başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere Çanakkale kahramanlarımızı bir defa daha hürmetle anıyor, tüm yurttaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum