Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP Grup Başkanvekili Özkoç'a 250 bin TL'lik dava

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP Grup Başkanvekili Özkoç'a 250 bin TL'lik dava

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'a karakter haklarını ihlal ettiği mazeretiyle 250 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, CHP'li Engin Özkoç'un partisinin Kocaeli Şehir Danışma Buluşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karakter haklarını ihlal eden mesnetsiz açıklamalarda bulunduğunu belirtti. Aydın, "Mevzubahisi açıklamaları sebebiyle Engin Özkoç hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına 'Cumhurbaşkanına hakaret' kabahatinden kabahat bülteninde bulunulduğu gibi ismi geçen aleyhine Ankara Asliye Hukuk Duruşmasına 250 bin TL'lik manevi tazminat davası açılmıştır" ifadesini kullandı.

'KIŞKIRTICI AÇIKLAMALARINI ALIŞKANLIK HALİNE GETİRDİ'

Aydın'ın Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi'ne verdiği dava arzuhalinde, Özkoç'un Cumhurbaşkanı Erdoğan'a müteveccih açıklamalarının tümüyle mesnetsizdir ve karakter haklarına ağır hücum mahiyetinde olduğu belirtilerek, şunlar kaydolundu:

"Öncelikle şunu ifade etmek gerekir ki; Sayın Cumhurbaşkanımız, 40 seneyi aşkın var olan bir yapının 'terör örgütü' olarak duyuru edilmesi ile devletten ve cemiyetten tasfiyesi edilmesi çabasına liderlik etmiş ve çok ehemmiyetli zaferler elde etmiştir. Bu sebeple FETÖ, Sayın Cumhurbaşkanımıza büyük bir husumet beslemektedir. Aynı gidişat PKK için de geçerlidir. 40 seneli aşkın bir geçmişi olan bu terör örgütü, Sayın Cumhurbaşkanımızın politik liderliği ve gayreti sayesinde bitme noktasına getirilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızı, canı pahasına gayret ettiği terör örgütlerinin parçası veya takviyecisi olarak göstermek sarih bir kötüledir ve karakter haklarına ağır bir hamledir. Kaldı ki ismi geçen birey bu kalitedeki kışkırtıcı açıklamalarını artık alışkanlık haline getirmiştir."

Gözden KaçmasınGalatasarayda Fatih Terim ile yollar ayrıldı Sadece 15 dakika...Galatasaray'da Fatih Terim ile yollar böldü! Yalnızca 15 dakika...Haberi Görüntüle