Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisindeki Grup Toplantısı'nda konuşuyor. 104 emekli amiralin yayınladığı deklarasyona tepki gösteren…

Erdoğan, partisinin grup buluşmasında yaptığı konuşmada, geçen ay asıllaştırdıkları 7. Basmakalıp Büyük Kurultayın hemen ardından yapılan Merkez Karar ve İdare Heyeti buluşmasında, Merkez Yürütme Heyeti ile beraber Grup idaresinde de bazı farklılıklar olduğunu hatırlattı.

Naci Bostancı'nın Grup Başkanı olarak misyonuna devam ettiğini; Grup Başkanvekillerinden Özlem Zengin'in artık misyonunu Genel Merkezde Ulusla İlişkiler ve Sivil Toplum Başkanı olarak sürdüreceğini anımsatan Erdoğan; bu yarıyılda Grup Başkanvekilliklerini ise Bülent Turan, Cahit Özkan, Mahir Ünal, Mustafa Elitaş ve Muhammet Emin Akbaşoğlu'nun yürüteceğini söyledi.

Misyonlarına devam eden ve yeni mesullük üstlenenleri tebrik eden ve zaferler dileyen Erdoğan, "Cumhur İttifakı ve AK Parti olarak, ülkeye ve halka Meclis çatısı altında verdiğimiz hizmetleri, allahın izniyle bu yeni takımımızla çok daha eforlu bir biçimde devam ettireceğiz. Meclis gündemi zati yoğundu. Mevcut yasa hazırlıkları ve görüşmelerinin yanı gizeme, pek çok yeni mevzu, komitelerde ve Genel Kurul’da bizleri bekliyor. Yeni tüzük hazırlıkları sürecinde de ilerleyen yarıyılda Meclisimize ve dolayısıyla grubumuza ehemmiyetli vazifeler düşecektir." diye konuştu.

AK Parti Grubunun, tüm bu güçlü çalışmaları zaferle yürüterek, Türkiye'yi 2023 amaçlarına adım adım yanaştıracağına inandığını dile getiren Erdoğan, şunları kaydoldu:
"Her bir milletvekilimiz, kendi şehrinin temsili yanında, kanunuma faaliyetlerine de en etkin biçimde katılarak, bu yükü paylaşacaktır. Her yarıyılda olduğu gibi bugün de Meclis’in ve ülkenin lokomotifi sizler olacaksınız. Kurultayımızda esas çerçevesini ortaya koyduğumuz 2023’e kadarki yol haritamızın yaşama geçirilmesini, hem Meclis’te hem şehirlerimizde sizlerle beraber sağlayacağız. Geçtiğimiz 19 senedeki yapıtlarımızı ve hizmetlerimizi, yeni yarıyılın başlangıcı olarak görüyoruz. Türkiye’nin 19 sene evvelki halini, yaşı 35-40’ın altındaki yurttaşlarımız pek anımsamaz. Hükümete geldiğimizde, demokrasiden kalkınmaya kadar her alanda yokluk, fakirlik, yasaklar ve çile arenası haline getirilmiş bir ülke devraldık. 'Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür' derler. Bunun için daha önceki Türkiye ile bugünkü Türkiye’nin kıyasını her fırsatta ulusumuzla paylaşmamız gerekiyor. AK Parti iktidara geldiğinde, CHP Genel Başkanı herhalde 50’lilerinin başındaydı. Kendisinden 20 sene evvelinin Türkiye’siyle bugünün Türkiye’sini, şöyle elini vicdanına koyarak karşılaştırmasını istiyoruz. Gittiği yollar aynı yollar mı, gördüğü binalar aynı binalar mı, aldığı hizmetler aynı hizmetler mi, ülkenin vizyonu aynı mı?

Bir günden bir güne bu zatın ağzından, 'tamam, pek çok beceriksiz ve hatta yanlış var ama memlekette şöyle iyi bir şey de yapıldı' lafını dinlemedik. Bütün tersine CHP Genel Başkanı ve şürekası, tüm konuşmalarında, hafıza-i beşerin nisyanına istinaden, yarısı palavra, yarısı yanlış bir sürü iddia ortaya atıyorlar. Kendisi İzmir milletvekili. İzmir’e bir bak. İzmir’e neler yaptı bu iktidar? Etraf şehirlerle, hatta uzak şehirlerle, başta İstanbul, Ankara olmak üzere, buralara ne gibi iletişimler yapıldı? Ne gibi yatırımlarla İzmir buralara bağlandı? CHP'nin geçmişinden bugüne İzmir'e yapılmış en küçük bir yatırım var mı?"

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

BURAM BURAM DARBE İMASI KOKUYOR

Öyle ki, bir grup emekli amiralin, buram buram darbe iması kokan açıklamalarını, ekonomiyle ilgilendirerek “gündem saptırma” olarak aklamaya çalışacak kadar şirazesinden koptu. Darbecinin emeklisi-muvazzafı olmayacağını öğrenmeyecek kadar bunlar cehalet, bu bir sinsilik mi orasının takdirine milletimize vazgeçiyoruz. Herkesi darbeci olmakla yargılıyorlar. Kendileri teröristlerle al takke ver külah ilişkisinde olduğundan terörist terörist dememizden rahatsız oluyorlar. Cudi, Gabar çökertildi, tam bunları gördükçe rahatsız oluyorlar. Çıkmış bunlardan biri Suriye'nin hududunda bazı yerleşik vaziyetler olabilir, çok daha isabetli olur diyecek kadar şirazesini kaybetmiş. Kim bu? Bu da lafçıları... 

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

BU EMEKLİ GENERALLERİN MERKEZİNDE CHP'NİN KENDİSİ VAR

Terörist ve darbecileri aklıyorlar hem de ekonomi üzerinden gençlerimizin umudunu kırarak ülkemizi güven ve karar yerine keşmekeş iklimini çekiyorlar. Türkiye daha 15 Temmuz acısının yaralarını saramamışken, bir grup emekli askerin reeli astarı olmayan meseleler üzerinden ulusal istemi, ülkenin seçilmiş idaresini tehdit etmelerini küçümseyen, darbecinin ta kendisidir. Çok sarih net söylüyorum, şu anda bu emekli generallerin merkezinde CHP'nin kendisi vardır. Bu 104'ün içinde şu anda CHP abonesi olanlar vardır. Tahliller devam ediyor. Kimbilir daha neler çıkacak?

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar
 HESABINI ÇOK AĞIR VERECEKSİNİZ

Bundan sonra hesabını bu işin çok ağır vereceksiniz. Siz kaçacaksınız, biz kovalayacağız. Darbe tutkulularını bu denli sıcaklıklı biçimde korunmanıza halk izin etmez, biz ise hiç izin etmeyiz. Mesele ödleklik, vicdansızlık dokunulmuş. Us ve izan sahibi doğrudan kendi varlığını niyet alan teşebbüs karşısında böyle bir tutum içine giremez. Kendi iktidarını ülkenin ve ulusun faciasında gören bu habis anlayışı, en az teröristler ve darbeciler kadar riskli görüyoruz.

İŞİ BİLİM HEYETİ'NA SALDIRMAYA KADAR VARDIRDI

Kılıçdaroğlu dün süratini alamayıp işi, salgınla çabada en ehemmiyetli referans kaynağımız olan, ülkemizin kendi alanlarının en yetkin adlarından oluşan Sıhhat Bakanlığı Bilim Heyeti'na saldırmaya kadar vardırdı. Vah perişan... Biz salgınla çabayı politika üstü, 84 milyonun tamamının sıhhatini ilgilendiren ulusal bir mesele olarak görüyoruz. Bilim Heyeti azalarımıza kadar bugüne kadar verdikleri hizmetler için de teşekkür ediyorum. Sıhhatta bugüne kadar can veren nice kardeşlerimiz oldu. Bunlarla alakalı Bay Kemal senin bir tasanın oldu mu? Kılıçdaroğlu'nun bir dakikalık gösteri kaderine bunca emeği silip atmasının takdirini sıhhat çalışanlarımıza ve milletimize vazgeçiyorum. Rabbim ülkemizi bu habis anlayışın vereceği tahripten muhafaza eylesin diyorum.

SIHHAT BAKANIMIZIN ATILACAK TIRNAĞI OLSAN NE ALA...

Sıhhat Bakanımızın atılacak tırnağı olsan ne ala... Değilsin... O kadar perişansın.. Sizin misal gösterilecek yapıtınız, ekili bir ağacınız bile yok. Politik yaşamınızın tamamı bizim projelerimizi yasaklamaya çalışmakla geçti. Suratsızlıkta öyle tavan yapmış vaziyettesiniz ki dün yasaklamak istedikleri yapıtları bugün kendi projeleri gibi sahiplenmeye çalışıyorlar. İstanbul'da ne yapmışsak kendi yapıtları gibi sahiplenmeye kalkıyorlar. Bu ne utanmazlıktır. En riskli palavra içine doğruların karıştırıldığı palavradır. CHP Genel Başkanı çoğu kurgu olduğu sarihçe muhakkak minik ve istisnai misaller üzerinden bitmiş bir Türkiye resmi çizmeye kalkıyor. İşin acı tarafı, düşmanın kılıcıyla kendi ülkesine saldıran profile sahip bir takımın, ülkenin ikinci büyük partisini sanki işgal etmiş olmasıdır. Bunlar Türkiye işgal edilse neşeyle bardak kaldıracak kadar kendi ülkelerinden nefret eder hale gelmiştir. Türkiye iflas etse kalkıp göbek atacak kadar kendi milletinden nefret eder hale gelmiştir. Ecevit yarıyılında o daktilolar neden atıldı acaba? Bunun muhasebesini yap. Sana yakışır. 

Türkiye böyle bir politika kavrayışını, böyle bir muhalefet stilini hak etmiyor. Bu ülkede tenceresini kaynatmakta zorlanan her yurttaşımızın tasasına, 19 yıldır olduğu gibi bugün de yarın da yeniden biz çare olacağız. Palavranın en tesirli panzehiri reeldir. 

Dövizdeki dalgalanmalar ekonomik esaslı değil. Son yarıyılda bir ölçü çoğalan enflasyonu tekerrür tek haneye indirmekte kararlıyız. Bu mevzuda kararlıyız. İhracatımız 2002'deki 36 milyar dolar seviyesinden 170 milyar dolar seviyesine çıkmıştır. Mart ayı ihracat sayılarında tüm zamanların rekorunu kırdığımız bir yarıyıl oldu. Salgından sonra daha öncekisinden çok daha eforlu bir turizm kazancına sahip olacağız. Tabi bunları sayın Kılıçdaroğlu takip ediyor mu öğrenmiyorum. Uçuk saçık sayılarla konuşmak ve halkı palavrayla kandırmak sana bir şey kazandırmayacak.  Dün Kılıçdaroğlu kürsüde sayı vererek esnaf ve sanatkarlarımızı bize karşı kışkırtmaya çalışıyor. Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz sene 99 bin 588 esnafımızın terkin yaptığını, başka bir deyişle işini terk ettiğini söyledi. Gerçeği ifade ediyor mu? Hayır. Zira aynı yarıyılda 365 bin 533 esnaf patent yaptırmış, başka bir deyişle işe başlama bildiriminde bulunmuştur. Kılıçdaroğlu, sen ne zaman doğru konuşacaksın. Bak sayılar ortada. Esnafın tasasını dile getirmek başka şey, sayıları eğip bükerek kışkırtıcılık yapmak başka şey. Kendisini palavracı ve provokatör bülten etmekten başka devamız kalmıyor. Reform kutularımızı açıkladığımız takvime uygun biçimde yaşama geçireceğiz. 

Eğitime dağılan bütçeyi 20 kattan fazla çoğaldırdık.