Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş Şehir Başkanları Toplantısı'nda konuşuyor.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş Şehir Başkanları Toplantısı'nda konuştu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından ehemmiyetli satırbaşları:
Seferberlik ruhuyla çalıştığımızda ulusumuzun gönül kapılarının bize sarih olduğunu gördük. Bu tempoyu hiç düşürmeden çalışmalarımızı 2023'e kadar sürdüreceğiz. Önümüzdeki bir senelik zamanı en hoş biçimde değerlendirip 16. tercih başarımıza hep beraber erişeceğiz. Her tercih ehemmiyetlidir, tarihidir, kritiktir. Bu tercihlere küresel krizlerin, dünyadaki sistemi kökünden salladığı bir yarıyılda giriyoruz. Sarsıntı, Ukrayna - Rusya savaşıyla güvenlik ebadı da kazındı. Küresel kriz tehditler yanında fırsatlar da çıkardı. Ülkemizin yüzyıllık geri kalmışlığını ortadan kaldıracak eser ve hizmetleri her alana teşmil ederek adım adım hayata geçirdik. Kimi küresel balanssızlıklardan, kimi ülkemize kurulan ekonomik tuzaklara karşın ulusumuzun refah seviyesini geçmişle kıyas edilemeyecek seviyede yükselttik. Şimdi tüm bu emeklerin, fedakarlıkların gerçek meyvesini toplayacağımız büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasını tamalayacağımız bir yarıyılın eşiğindeyiz.

BU TERCİH AK PARTİ İÇİN, TAYYİP ERDOĞAN İÇİN DEĞİL TÜRKİYE İÇİN EHEMMİYETLİDİR

Bu tercih AK Parti için, Tayyip Erdoğan için değil Türkiye için ehemmiyetlidir. Türkiye'nin dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmesi 2023'te yapılacak seçime bağlıdır. Zira bu bizim gayretimiz. Muhalefetin tek vaadi Türkiye'yi 20 sene evveline götürmektedir. Kılıçdaroğlu, muhalefet ismine yeni ve daha iddialı bir hedef ortaya koydu. Tartışma etmeye geldiğini sarihçe söyledi. Uzunca zamandır bu zatın söylediklerinin yarısı palavra, yarısı yanlış. Dün Meclis'te 'Tayyip Erdoğan, Suriye sorununu BM'de hiç gündeme getirdi mi?' diye soruyor. Eline dizine sorsun. Defeatle.. Bu zat hiçbir BM buluşmasını takip etmemiş.  'Tayyip Erdoğan, bu sorunu Avrupalılarla hiç konuşmadı' diyor. Görüşme yürüttüğümüzden belli haberi yok. Gerçi bu adamın neyden haberi var ki... 

BÜROKRATİK KARİYERİ ÜLKEMİZİN EN BÜYÜK UTANÇ SAYFALARINDAN BİRİ

Aralıksız misal verdiği bürokratik kariyeri ülkemizin en büyük utanç sayfalarından biridir. Kendisinin ülkenin ve halkın rastgele bir sorunu hakkında dişe değer bir önerisine tesadüfmedik. Pek çok terör örgütünün maşalığını yaptığının tanığıyız. Bu adamı nerede görürsünüz? Ankara'dan İstanbul'a teröristlerle kol kola yürüdüğünü görürsünüz. Teröristlere, yandaşlarıyla birlikte onların cenaze merasimlerine katıldığını görürsünüz. Hiç bir terör örgütüne kullanmadığı ifadelerle bizi saldırana parti lafçımız gereken yanıtı verdi. 

'Tartışma etmeye kazancım', 'Ya bana katılın ya önümden çekilin' alan okumasını ben farklı bir yere koyuyorum. Politikada alan okuma vardır. Bu FETÖ'cüler bizi, kaldığımız yeri bombalamadılar mı? Biz Atatürk Havalimanı'na geldiğmizde on binler oradaydı, ama bu Bay Kemal tankların arasından FETÖ'cülerin dayanağıyla çıkıp Bakırköy Belediye Başkanı'nın evine gitti. Böyle korkak, ödlek, pısırık, perişan birisidir. Daha sonra da utanmadan 'Haberim olsaydı ben de beklerdim' diyor. Orada on binler neyi bekliyor. Sende öyle bir vicdan yok. Yeri geldi vesayet odakları ile biz tartışma ettik. Biz ettik, sen edemezsin.

Vazifeye geldiğimizden bu yana terörün kökünü kazıdık mı? Kazıdık. Kazımaya devam ediyor muyuz? Ediyoruz. Hudut içinde, hudut dışında her şeye karşın, başta Amerika olmak üzere Avrupa'nın farklı ülkeleri binlerce TIR dolusu silah, cephane her şeyi Türkiye’nin içindeki teröristlere gönderdiler. Kendileri ile Bay Kemal bunun çabasını verdik. Bu silahları kime yolluyorsunuz? Bu teröristler ile çabayı nerede kiminle yapıyorsunuz, biz sizinle NATO’da birlikte değil miyiz? NATO’da birlikte olduğunuz Türkiye’ye risk olanlara dirsek gösterdiniz mi?  Tabi bunların laflarına güven olmaz. Bunlar bizim bu işlerle ilgimiz yok derler, tehdit oluştururlar ve ne yazık ki hiçbirine güven olmaz. Biz bildiğimiz yoldan sapmadan gayretimizi sürdüreceğiz.

15 TEMMUZ GECESİ ÖDLEKLER TV KARŞISINDA KAHVESİNİ YUDUMLARKEN, BİZ TÜRKİYE'Yİ TESLİM ALTINA ALMAK İSTEYEN ALÇAKLARLA ÇABA ETTİK

Son olarak 15 Temmuz gecesi ödlekler TV karşısında kahvesini yudumlarken, biz Türkiye'yi teslim altına almak isteyen alçaklarla çaba ettik.  Vatanımızın bekasına, insanımızın birlik ve beraberliğine asla halel getirmedik. Bunlar kiminle tartışma etmeye geliyor. CHP'nin geçmişine baktığımızda kiminle tartışma etmeye geldiği sarihçe görülüyor. Bunlar ulusla, halkın hak ve hürlük kazanımıyla tartışma etmeye geliyor. Sefaleti hortlatmak için tartışma etmeye geliyor. Ülkemizin başını bölgesinde eğecek rezillikler sergilemeye geliyor. Bunlar halkın başına bela olmaya geliyor. Buna izin vermeyeceğiz. Bunların o yılan dillerinin, sahte söylemlerinin arttaki asıl amaçlarını göstererek tamamını da sandığa gömeceğiz. 

MASA DİYE KURDUKLARI 6 BENZEMEZ İTTİFAKI DAHA TERCİHLERİ DAHİ GÖRMEDEN ZANGIR ZANGIR TİTREMEYE BAŞLADI

Masa diye kurdukları 6 benzemez ittifakı daha tercihleri dahi görmeden zangır zangır titremeye, sağından solundan dökülmeye başladı.Muhalefet diye ortada salınanların ne dediklerine bakıyoruz, çıkan manzara şu: Kimi çıkıyor ülkemizin gurur sorunu eserlerine sataşıyor. Bunlar akrobat. Aralıksız kılık elbiseyle savaşmışlardır. Şimdi vitrin için bazı siparişler veriyorlar ve bu siparişleri sergenlerde sergiliyorlar. Kimi çıkıyor mülteci husumeti üzerinden nefret kabahatleri işliyor. Kimi saklayamadığı böbürüyle herkesi diğerleştiriyor, herkese parmak sallıyor. 

SİLAH SAYAYARAK DÜŞMANA TESLİM ETMEYİZ

Ülkemizde muhacir olarak bulunan insanları ne Bay Kemal'in, ne yandaşlarının dedikleriyle bu misyonda olduğumuz sürece bu ülkeden asla geri itmeyiz, ötelemeyiz. Bay Kemal senin dün söylediğin bugün yoktur. Ama biz farklı bir uygarlıktan geliyoruz, bu uygarlıkta muhacirlik var, ensarlık var. O muhacir ve ensar kültürünü öğrenerek yetiştik, onun için de biz sanki 'Vefattan vefat sev' diyenlerin kovduğu, ülkelerinden kaçan, bize sığınan bu kardeşlerimize kapılarımızı nasıl açtıysak bundan sonra da aynı biçimde gözetmeye devam edeceğiz. Bu kardeşlerimizden kendi inisiyatifleri ile geri dönmek isteyen olduğunda zati onlar geri döneceklerdir. Ama biz asla silah yaslayarak düşmana teslim etmeyiz Bay Kemal, bunu böyle bilesin. Biz bu misyonda olduğumuz sürece Bay Kemal ve yandaşları hepinize birden sesleniyorum, siz bu kardeşlerimizi bu ülkeden geri yollayamayacaksınız. Bunu bilen, bunu bilen, bunu dinleyen Suriyeli, Afgan hepsi bir gönül huzuru içine giriyor. Onların ülkelerinden kaçışları hepsi yalnızca bir sığınmadır. Bizler bu muhacir kardeşlerimize ensar misyonunu yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. 

Rize - Artvin Havalimanı'nın açılışını cumartesi günü yapıyoruz. Biz eser üretiyoruz Bay Kemal. Ya bir dikili mumun var mı onu göster. Yapılanları hakaretle tenkit etmektir. Bir taraftan otobanlarımızı, otobanlarımızı, tünellerimizi devam ettiriyoruz. 

KASVETLERİN HİÇBİRİ ÇÖZÜMSÜZ DEĞİLDİR, KALICI DEĞİLDİR

Enerji ve çiğ madde maliyetlerindeki çoğalışlar, tedarik zincirindeki bozulmalar tüm dünyada enflasyonu azdırmıştır. Bu tablo maliyet çoğalışları olarak karşımıza çıkmaktadır. Türkiye, uzunca müddettir döviz kuru ve faiz oranları üzerinden maruz kaldığı bir atakla çaba etmektedir. Halkımız ciddi bir hayat pahalılığı ile karşı karşıya kalmıştır. Ekonomi programımızın ilk ayağı ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokmaktan bırakmamaktır. İkinci ayağı istihdama öncelik vermektir. Üçüncü olarak da maliyet çoğalışlarını hakimiyet altına almak, değişik yandan kazançları yükseltmektir. Türkiye'nin salgın ve ardından başlayan savaş sürecinde trilyonlarca kaynağı olanlardan daha iyi bir idare sergilediğini kimse inkar edemez. Kasvetlerin hiçbiri çözümsüz değildir, kalıcı değildir. Elbette kıymetler ödüyoruz, kasvetler sürüklüyoruz. Hepsinin de karşılığını aşırısıyla alıyoruz, alacağız. Halkımızdan sabırlı olmasını, bizi desteklemesini istiyorum. Kimi şükürsüzlerin, kimi kalbi kararmış antlı ülke düşmanlarının çıkardıkları velvelelerin nedeni ulusumuzun tasayı ile dertlenmek değildir. Bunlar kendi minik çıkarlarının peşinde olan egoistlerdir.