Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşı tedarikine ait "Aşı tedariğinde ben rastgele bir kasvet yaşayacağımızı kabul etmiyorum.…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısıklı'daki evinden evinin yakınında bulunan Hz. Ali Camisi'ne geçti.

Burada cuma namazını kılan Erdoğan'a, Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının ardından basın üyelerinin sorularını cevapladı.

Buradan Karacaahmet Mezarlığı'na geçen Erdoğan, annesi Tenzile Erdoğan ve babası Ahmet Erdoğan'ın kabirlerini ziyaret ederek, dua etti.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Aşı tedariğinde ben rastgele bir kasvet yaşayacağımızı kabul etmiyorum. Elimizde yeterince aşımız var. Yeterli derecede var. Rusya'dan şu anda yeniden yaptığımız görüşmelerle Sputnik aşısı allahın izniyle geliyor, gelecek.

"CİDDİ ÖLÇÜDE SPUTNİK AŞISI GELECEK"

Hatta gerekirse sayın Başkan ile de görüşmemizi yapacağız. Ben sayın Putin ile yapacağımız görüşmeden de ciddi bir ölçüde Sputnik aşısı allahın izniyle gelecek.

Bazı olasılıklar diyorum. Zira görüşmeyi henüz yapmadım. Ama önümüzdeki ayın ilk yarısında bu mevzuyla alakalı bir görüşmemiz oldu. Oradan da ciddi bir ölçüde aşının gelmesiyle bu rakamı tutmuş olacağız. Ben fevkalade bir vaziyet olacağına inanıyorum. 

YERLİ AŞI AÇIKLAMASI

Yerli aşıyla da şu an üniversitelerimiz, bazı ilaç şirketlerimiz yoğun bir çalışmanın içindeler. Bana öyle geliyor ki onların bana verdikleri lafa katlanarak konuşuyorum Eylül - Ekim gibi onların da yapıma geçeceğine inanıyorum.

CENEVRE'DEKİ KIBRIS GÖRÜŞMELERİ

Ben tabi Güney Kıbrıs'a güvenmiyorum, inanmıyorum. Onlar hiçbir zaman samimi davranmadılar, doğru konuşmadılar. Şimdi iki üç ay sonrasına atıldı. Ve ben yeniden bir sonuç alınabileceğine olasılık vermiyorum. Zira samimi değiller. Bunlar yapmış olduğumuz görüşmede de palavra söylediler, kandırdılar. Ve onun sonucunda yapılan halkoylamasına da hürmet dinlemediler. Kuzey yüzde 65 evet derken, güney bir o kadar hayır dedi. E bunlar palavracı, samimi değil. Şimdi yeniden aynı şeyleri yapıyorlar. Bazı görüşmeler dışişleri bakanlarımız arasında yapıldı. Yeniden geldiler yeniden değişik değişik şeyler söylüyorlar. Samimi davranmadıkları sürece bunlarla bir uyuşmaya varmak muhtemel değil.