Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş Şehir Başkanları Toplantısı'nda konuşuyor.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından ehemmiyetli satırbaşları:

Tercih takviminde bir seneden geriye doğru saymaya başladığımız yarıyılda artık geçen her gün bizim için sanki hazine kıymetindedir. Sahayı sıkı yakalamalıyız. Bunu yaparken asla onların gündemlerine takılıp kalmamalıyız. Gündemi atama eden her zaman biz olacağız. Aynı biçimde 2023 niyetlerimizle insanlarımızın umutlarının adresi de yeniden biz olacağız.

BU PARTİYİ KENDİ İÇİNDEN YARALAYACAK KİMSEYE İZİN VERMEYİZ, KİMSEYE EYVALLAH ETMEYİZ

Politikada da her işin başı insan kaynağıdır, niteliğidir. Milletvekilinden şehir-ilçe idaresine, mahalle mesulüne kadar AK Parti'yi temsil eden her kardeşimizin ulusumuzla tevazu temeline sabreden bir bağlantı kurmasıdır. Millete tepeden bakan, telefonuna erişilemeyen AK Parti idareyicisi olamaz. Ülkesine, şehrine, partisine hizmet için gece gündüz koşturmayı göze alamayan AK Parti'de mesullük üstlenemez. Bunlar zoraki niteliklerdir. Aksi takdirde ortaya çıkan tablodan yalnızca AK Parti ve ülkemiz için de hasar görmektedir. Ulusal istemin muhafızı olan AK Parti'nin mukadderatı ile ülkenin ve halkın mukadderatı et ve tırnak gibi birbiri ile iç içe geçmiştir. Hiçbir kişisel çıkar hesabı, şahsi kapris, dar takım dayanışması bu misyonun üstüne geçemez. Bu partiyi kendi içinden yaralayacak kimseye izin vermeyiz, kimseye eyvallah etmeyiz.

23 MİLYON ABONE GAYEYİ

Kazanmak dışında olasılığı olmayan bir tercihe daha hazırlanıyoruz. Hemen ardından 2023 tercih başarısının simgeyi olacak 23 milyon abone gayeyi ile yolumuza devam edeceğiz. Bu rey aynı zamanda abone, abone, abone. Tercih evveli tercihi kazanacağız. Bu bizim için güç bir şey değil. Şu anda 11 milyonu aşkın azamız var mı? Var. Her azamız bir abone daha ilave ederse işte tercihten evvel tercihi kazandık demektir. Görüldüğü gibi güç bir mevzu değil. Tam ana kademeye, gençlik ve kadın kollarına bunu öyle bir kabul ettirmeliyiz ki her biri 'Benim böyle bir vazifem var, muvaffak olmalıyım' demeli.

VİCDANLARI YETER DE CADDEYE ÇIKACAK SURATLARI OLURSA ULUSUMUZ BUNLARA HAKETTİKLERİ DERSİ VERECEKTİR

CHP'nin başındaki zat geçenlerde yeniden kadınları bize karşı kışkırtmaya çalışıp onları iş dünyasının dışında yakalamak istediğimizi iddia etmiş. Hele bir de bu zatın muhafazakâr genç kadınlara seslenmesi yok mu? Kadınlarımızın en temel hakkı olan başörtüsü serbestliğini elinden almak için AYM önünde nöbet yakalayan birine düşen ahkam kesmek değil başını eğip yerine oturmaktır. Bunlarda palavra gibi, kötüle gibi utanmazlık da diz boyu. Eğer vicdanları yeter de caddeye çıkacak suratları olursa ulusumuz bunlara hakkettikleri dersi verecektir. 

HER GÜN BİR HDP'Lİ ÇIKIP BUNLARA POSTA KOYUYOR, İNCEDEN ŞANTAJ YAPIYOR, HİÇBİRİNİN GIKI DAHİ ÇIKMIYOR

Ülkemizin demokrasi ve kalkınma adımlarından rahatsızlık dinleyen etraflar umutlarını 2023 tercihlerine bağladılar. Her yolu sınayanların artık sabrı kalmadı. AK Parti'yi sendeleterek ülkeyi güç vaziyete düşürmek isteyenler her yola müracaat etmeye başladı. Ülkenin en çürük politikacısı Kılıçdaroğlu'ndan dahi medet umacak hale geldiler. 6'lı masa diye koydukları yapı sirk çadırından beter bir hale döndü. Yapılacak açıklamaların dahi büyükelçilerin onayına sunulduğu bir yerden bahsediyoruz. Masanın saklı ortaklarından yedikleri ayarlar var. Her gün bir HDP'li çıkıp bunlara posta koyuyor, inceden şantaj yapıyor, hiçbirinin gıkı dahi çıkmıyor. Kılıçdaroğlu tepesi atınca ortaklarına 'ya bana katılın ya önümden çekilin' diye alan okuyor, kimsenin sesi soluğu çıkmıyor. Masadaki ortaklardan biri meşrep fitnesine götürüyor işi, yeniden herkes sus pus. Bunların diktikleri hiçbir sökük vaki değil. Bunlar mı Türkiye'nin terörle çaba harekatlarını idareyecek? Bunlar mı ülkemizin Akdeniz ve Ege'deki çıkarlarını korunacak?

İNSANLARIMIZI UYUM KASVETİNDEN KURTARACAK OLAN BİZİZ

İnsanlarımızın hayat pahalılığından dolayı zorlandığını öğreniyoruz. Dünya nasıl bir girdaptan geçiyor, bunu da göreceksiniz. İnsanlarımızı uyum kasvetinden kurtaracak olan da enflasyonu düşürecek olan da kararı tahkim edecek olan da biziz.

VAKİTLİCE ALDIĞIMIZ TEMKİNLER SAYESİNDE YURTTAŞLARIMIZI SAHİPSİZ VAZGEÇMEDİK

Koronavirüs salgını ile sağlık alanında başlayan kasvetler derinleşerek devam ediyor. Bu salgın ekonomideki balansları altüst etti. Yapım topalladı, tedarik zincirlerinde kırılmalar oldu. Salgın kaynaklı negatifliklerden gelişmiş ülkeler bile herkes etkilendi. FED'in attığı adımı gördünüz. Niçin acaba? Amerika'da böyle bir adımın atılması sıradan bir vaka değil. Vakitlice aldığımız temkinler sayesinde yurttaşlarımızı sahipsiz vazgeçmedik. Ekonomik olarak bizden zengin olan ülkelerde tesadüfülen korkunç görüntülerin hiçbiri ülkemizde yaşanmadı. Muhalefetin baskılarına karşın ekonomide kontak kapatmadık, koşulları zorlama pahasına imali sürdürdük. Geçtiğimiz sene tarihimizin en büyük ihracat sayısını aştık. Maksadımız evvel 500 milyar dolarlık ihracat sayısına erişmek, ardından bunu da ikiye katlamaktır. Dünyadaki pek çok ülke istihdam mevzusunda pek çok kasvet yaşarken biz salgın evveli yarıyılı da geçerek 30.4 sayısına eriştik. Turizmde de bu senenin bilgileri son derece umut verici. 2022 seneyi ilk çeyreğinde yüzde 7,3 oranında sihrime kaydolduk. Tarımda açıkladığımız yüksek alım maliyetleri ile çiftçimizin yanında olduğumuzu gösterdik.

FIRSATÇILARA NETLİKLE GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ

Yurttaşımızın aşına, ekmeğine kan doğrayan fırsatçılara netlikle göz açtırmayacağız. Fahiş maliyet çoğalışlarına karşı yasal ve yönetimsel tertip etmeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Yeni galibiyet öyküleriyle evlatlarımıza vazgeçeceğimiz büyük ve güçlü Türkiye'nin taşlarını döşemeye devam edeceğiz. Mandacı ekonomistler, kifayetsiz muhterisler ne derse desin. Türkiye, sağlam altyapısı, yapım eforu ile 21. asrın yükselen yıldızlarından biri olacaktır.