Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mali Geçiş Dönemi Devlet Başkanı ile görüştü

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mali Geçiş Dönemi Devlet Başkanı ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mali Geçiş Yarıyılı Devlet Başkanı Assimi Goita ile bir telefon görüşmesi reelleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, iki ülke ilişkileri ve bölgesel mevzular ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, arkadaş ve kardeş Mali milletinin her zaman yanında olacaklarını belirterek, Mali'de karar, güvenlik ve ekonomik kalkınmanın sağlanmasını arzu ettiklerini, Mali'de bir an evvel anayasal kumpasın kuruluş edilmesi ve demokratik tercihlerin yapılmasının kritik ehemmiyete sahip olduğunu ifade etti.

Ekonomik ve ticari ilişkileri kuvvetlendirmek, özellikle askeri ve korunma sanayii alanlarındaki iş birliğini geliştirmek istediklerini belirten Erdoğan, terörle çaba mevzusundaki deneyimlerini arkadaş ve kardeş Mali'yle paylaşmaya hazır olduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerek ikili, gerek çok taraflı mekanizmalar aracıyla, Mali ve bölge ülkeleriyle bu alandaki iş birliğini kuvvetlendirerek sürdürmeye kararlı olduklarını dile getirdi.

: İlginize Sürükleyebilir Meteoroloji'den İstanbul için flaş uyarıDünya diken üstündeydi... Korkulan oldu! İtiraf gibi Afganistan açıklamasıBakan Varank start verdi! TEKNOFEST'te final coşkuyu...