Son dakika: Cumhurbaşkanlığı Kabinesi tarihi öne çekildi! İşte nedeni...

Son dakika: Cumhurbaşkanlığı Kabinesi tarihi öne çekildi! İşte nedeni...

Cumhurbaşkanlığı Bakanlar Kurulusu, NATO Liderler Zirvesi sebebiyle 10 Haziran Perşembe günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir araya gelecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Haziran Pazartesi günü yapılacak NATO Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere Belçika'nın başşehri Brüksel'e gidecek.

İki haftada bir reelleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın tarihi de zirve dolayısıyla öne çekildi. Buluşmanın 10 Haziran Perşembe günü yapılması kararlaştırıldı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki buluşmanın en ehemmiyetli gündem maddesi koronavirüs salgınıyla gayret olacak. Buluşmada, Kovid-19'la gayret kapsamında kademeli sıradanlaşmaya geçilmesinin ardından olay ve ölüm rakamlarının seyri, aşılama sürecindeki son gidişat ve yerli aşı çalışmaları ele alınacak.

Güvenlik mevzularının da görüşülmesi beklenen buluşmada, yurt içinde ve hudut ötesinde devam eden terörle gayret işlemleri mevzusunda bakanlar kurulunun bilgilendirilmesi bekleniyor.

Ekonomik büyümelerin ele alınacağı buluşmada, NATO Zirvesi evveli dış siyasete ait de değerlendirmeler yapılacağı öngörülüyor.

NATO LİDERLER ZİRVESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Belçika'nın başşehri Brüksel'deki NATO Karargahı'nda 14 Haziran'da hakikatleştirilecek NATO Liderler Zirvesi'nde Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden ile görüşmesi tasarlanıyor.

Erdoğan'ın zirveye katılacak öbür liderlerle ikili görüşmeleri de öngörülüyor.