Son dakika... Dev tesis açılıyor... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Son dakika... Dev tesis açılıyor... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kilis Yukarıya Afrin Barajı ve İçme Suyu İsale Hattı Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kilis Yukarıya Afrin Barajı ve İçme Suyu İsale Hattı Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

"Barajımız ülkemizin kuraklık tehdidiyle karşı karşı olduğu şu yarıyılda hizmete girmiştir." diyen Erdoğan, "Şehrimize senelik 19 milyon metreküp içme suyu sağlayacak 43 kilometrelik isale hattının bitirilmesiyle Kilis'in bu meseleyi çözülmüştür. Afrin, Halep'in kardeşi Kilis hem kendi yurttaşlarımızla hem de konuklarıyla allahın izniyle bir daha susuzluk sürüklemeyecek." ifadelerini kullandı.

Yatırım meblağı toplamda 500 milyonu bulan barajın Türkiye'ye kazandırılmasında katkısı olan herkesi tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kilis'te arıtma kuruluşuna başladık. Bu sene bitirildiğinde Kilisli kardeşlerimiz yeterli ve pak suya kavuşmuş olacak. 6 içme suyu kuruluşu, 3 gölet, 9 taşkın koruma kuruluşu kazandırdık Kilis'e. Halkımızın huzuruna her gün yeni yatırımla çıkıyoruz. 

Ülke olarak hudutlu sahip olduğumuz su kaynaklarını en faydalı biçimde kullanmamız gerektiğini usumuzdan çıkarmamalıyız. Suyu barajlarla biriktirerek gereksinim dinlenen zamanlarda kullanmaktan geçiyor. 276 milyar liralık yatırımla 600 baraj yaptık. 45 metreküplük su depolama hacmine sahip olduk." dedi.

Son dakika... Yukarı Afrin Barajı törenle açıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kirli gündemlere itibar etmeden yolumuza devam edeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu biçimde:

* 90 adet içme suyu projesiyle alakalı yatırımlarımız sürüyor. İçme suyu gereksiniminin karşılanması için güçlüklerin hepsinin üstesinden gelecek seviyeye getirdik. Yaptığımız yatırımların meyvelerini almaya başlayacağız. En büyük avantajımız iyi yetişmiş akıllı insan kaynağına sahip olmamızdır. İnsanlığın oluşumdan beri temel gereksinimleri olan güvenlik, barınma ve yiyecek gibi başlıkları hizmet politikamızın temelleri olarak tanımladık. 

* Tarım sektörü takviyelerimizi çoğaldırarak kendi yurttaşlarımızın gereksinimleriyle kalmadık, ehemmiyetli bir yiyecek ihracatçısı haline geldik. 12 milyon ev bizim yarıyılımızda inşa edilmiştir. 1 milyonu da doğrudan TOKİ tarafından yapılmıştır. Türkiye'yi terör örgütleri ve kabahat çetelerinden kurtardık. hukuk hak ve serbestlikleri geliştirme çabamızı yeni ve sivil bir tüzük ile taçlandırmayı hazırlanıyoruz. Bu başlıklarla dahi ülkemizin nereden nereye geldiğini herkes kabul edecektir. 

* Türkiye 2023 amaçlarına yanaştıkça daha iyi anlaşılmaktadır. Sağlık altyapımızın ehemmiyetine salgın yarıyılında tanık olduk. Barajların ve sulama içme suyu kuruluşlarının ehemmiyetini abuhava farklılığıyla birlikte göreceğiz. Gelişmiş ülkelerin de en ufak kriz vaziyetinde nasıl faşizan usullere müracaat ettiğini gördük. Türkiye darbe teşebbüsü dahil ne yaşarsa yaşasın ekonomisini ayakta yakalama isteminden asla taviz vermemiştir. 

Son dakika... Yukarı Afrin Barajı törenle açıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kirli gündemlere itibar etmeden yolumuza devam edeceğiz

"LEKELİ GÜNDEMLERE HAYSİYET ETMEDEN YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ"

* Daha Önceki Türkiye alışkanlıklarıyla halkımızın demokratik kazanımlarına göz dikenlere geçit vermeyeceğiz. Kilisliler hududun ötesinde yaşanan acıları çok iyi öğrenir. Lekeli gündemlerle ülkemizi daha önceki kararsız günlerine döndürmeye çalışanlara haysiyet etmeden yolumuza devam edeceğiz. Allahın İzniyle bundan sonra da ulusumuzla birlikte sahip olduğumuz güven huzur refahla gayelerimize ilerleyeceğiz. 

* Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma amacına erişmeye çok daha yakınız. Kendi ülkelerindeki ataklardan kaçarak yaşamlarını bizim şehirlerimizde sürdüren kardeşlerimize Allah biz kullarına katlananlarla olduğunu ve her güçlük sonrası basitlik geleceğine ifade ediyor. Komşumuz Suriye'nin kendi toprak tamlığı yine aydınlık geleceğe kavuşması için her türlü mücadeleyi sürdürmeye devam edeceğiz.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara