Son dakika: Dikkat! Meteoroloji bölge bölge uyardı

Son dakika: Dikkat! Meteoroloji bölge bölge uyardı

Meteoroloji'den alınan son dakika bilgisine göre Trakya, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Trakya, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Giresun etraflarının yerel olmak üzere sağanak ve gök hengameli sağanak yağışlı, değişik yerlerin az bulutlu ve sarih geçeceği hipotez ediliyor.

Rüzgarlarda ehemmiyetli bir farklılık olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim klasikleri etrafında izleyeceği hipotez ediliyor.

Genellikle batı ve güneybatı, kuzey kesimlerde kuzey güzergahlardan hafif, ara gizeme orta güçte, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Erzurum, Muş, Bingöl etraflarında zaman zaman güçlü 40-60 kilometre/sa eseceği hipotez ediliyor.

MARMARA

Parçalı bulutlu, Trakya etraflarının yerel olmak üzere sağanak ve gök hengameli sağanak yağışlı geçeceği hipotez ediliyor.

ÇANAKKALE °C, 29°C, parçalı bulutlu

İSTANBUL °C, 26°C, parçalı bulutlu

KIRKLARELİ °C, 26°C, parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök hengameli sağanak yağışlı

EGE

Parçalı bulutlu, bölgenin iç kesimlerinin çok bulutlu ve yerel olmak üzere sağanak ve gök hengameli sağanak yağışlı geçeceği hipotez ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 23°C, parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök hengameli sağanak yağışlı

İZMİR °C, 30°C, parçalı bulutlu

MANİSA °C, 32°C, parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök hengameli sağanak yağışlı

AKDENİZ, parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimlerinin çok bulutlu ve yerel olmak üzere sağanak ve gök hengameli sağanak yağışlı geçeceği hipotez ediliyor.

ADANA °C, 31°C, , parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri çok bulutlu ve yerel olmak üzere sağanak ve gök hengameli sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 28°C, parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri çok bulutlu ve yerel olmak üzere sağanak ve gök hengameli sağanak yağışlı

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök hengameli sağanak yağışlı geçeceği hipotez ediliyor.

ANKARA °C, 22°C, parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök hengameli sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR °C, 23°C, parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök hengameli sağanak yağışlı

KONYA °C, 26°C, parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök hengameli sağanak yağışlı

SİVAS °C, 23°C, parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök hengameli sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren iç kesimlerinin çok bulutlu ve yerel olmak üzere sağanak ve gök hengameli sağanak yağışlı geçeceği hipotez ediliyor.

BOLU °C, 22°C
Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren çok bulutlu ve yerel olmak üzere sağanak ve gök hengameli sağanak yağışlı

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu; Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Giresun etraflarının yerel olmak üzere sağanak ve gök hengameli sağanak yağışlı geçeceği hipotez ediliyor.

BAYBURT °C, 24°C, parçalı zamanla çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök hengameli sağanak yağışlı

SAMSUN °C, 20°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök hengameli sağanak yağışlı

TOKAT °C, 24°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök hengameli sağanak yağışlı

TRABZON °C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu

DOĞU ANADOLU İÇİN UYARI

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde, havanın parçalı ve çok bulutlu olması, Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır, Erzincan ile Ardahan'da yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök hengameli sağanak bekleniyor.

Sıcaklığın mevsim klasiklerinde izleyeceği bölgede, rüzgarın batı ve kuzey batıdan hafif, zaman zaman orta güçte esmesi öngörülüyor.

Gece en düşük hava sıcaklığı Kars'ta 5, Ardahan'da 6, Ağrı'da 7, Erzurum'da 9, Erzincan'da 12 ve Iğdır'da 16 derece ölçüldü.

Gün içinde azami sıcaklığın ise Iğdır'da 31, Erzincan'da 27, Ağrı'da 26, Kars'ta 24, Erzurum ve Ardahan'da 22 derece olacağı hipotez ediliyor.

Meteoroloji'nin ülke genelindeki hava vaziyetini paylaştığı tablo ise şu biçimde:
Son dakika: Dikkat Meteoroloji bölge bölge uyardı