Son dakika: Diyarbakır'da silahlı suç örgütüne nefes kesen operasyon!

Son dakika: Diyarbakır'da silahlı suç örgütüne nefes kesen operasyon!

Diyarbakır'da elebaşı E.K.'nin cezaevinden idarediği silahlı suç teşkilatına hava destekli harekât tertip edildi. Harekât kapsamında 24 adrese baskın yapılırken 25 kuşkulu nezaretine alındı.…

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturmada, Şehir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Gayret Şube Müdürlüğü ekiplerince organize suç teşkilatlarıyla çabaya yönelik çalışma başlatıldı.

24 ADRESE HAVA DESTEKLİ HAREKÂT

Bu kapsamda harekete geçen ekipler, 'haksız ekonomik çıkar sağlamak emeliyle silahlı suç teşkilatı kurmak', 'teşkilata aza olmak', 'teşkilata bilerek ve isteyerek destek etmek', 'uyuşturucu üretim ve ticareti yapma' suçlarını işlediği tespit edilen ve liderliğini cezaevindeki E.K.'nin, idareyiciliğini ise Ş.K. ile R.Ç.'nin yaptığı suç teşkilatını tespit etti. Kuşkuluların yakalanmalarına yönelik 1 Haziran'da polis özel harekat ekiplerinin de katılımıyla 24 adrese hava destekli harekât başlatıldı.

Son dakika: Diyarbakırda silahlı suç örgütüne nefes kesen operasyon

25 KUŞKULU NEZARETİNE ALINDI

Adreslerde yapılan aramalarda; 1 kalaşnikof tüfeği, 3 av tüfeği, 16 silah, 8 şarjör, 272 kurşun, 39 tüfek kartuşu, 620,94 gram eroin ve 201,52 gram metamfetamin ele geçirildi. Harekât kapsamında 2'si suça sürüklenen çocuk olmak üzere 25 kuşkulu, nezaretine alındı.

Emniyetteki sorgularının ardından 9 kuşkulu, özgür bırakılırken, 16 kuşkulu ise adliyeye beğenk edildi. Mahkemeye çıkarılan kuşkululardan 11'i tutuklandı, 5'i hakkında ise adli kontrol kararı verildi.

Son dakika: Diyarbakırda silahlı suç örgütüne nefes kesen operasyon