Son dakika... Dogecoin yüzde 30 bin yükseldi! Gözler Elon Musk'ın açıklamalarında

Son dakika... Dogecoin yüzde 30 bin yükseldi! Gözler Elon Musk'ın açıklamalarında

8 sene evvel piyasaya çıktığında kimsenin alaka göstermediği Dogecoin, milyarder iş adamı Elon Musk'ın tweetleriyle güzergah buluyor. Dogecoin son 6 ayda yüzde 30 bin kazandırdı ve her geçen…

Son günlerde hareketli izleyen kripto para ünitelerine alaka devam ediyor. En dikkat toplayan kripto paralar arasında Bitcoin başı sürüklerken Ethereum ve Dogecoin de küresel bazda süratli hareket etmeye başladı.

Özellikle Dogecoin, milyarder iş adamı Elon Musk’ın attığı tweetlerle rastgele bir neden olmadan yükseliş asıllaştırıyor.

DOGECOIN’İN 8 YILLIK MACERAYI

Dogecoin 2013 senesinde 8 sene evvel piyasaya çıktığında 0.002 dolar seviyelerinden operasyon görüyordu. Türk Lirası’nı baz alarak hesapladığımızda ise kur o yarıyılda 1.75 liraydı ve 1 Dogecoin’in maliyeti 0.0035 lira seviyesindeydi.

Uzun seneler maliyet ve ölçü hareketinden yoksun operasyon gören Dogecoin 2020 senesinde milyarder iş adamı Elon Musk’ın tweetiyle popüleritesini artırmaya başladı. 1 Aralık 2020 tarihinde 0.023 dolara yükselen Dogecoin günümüzde 1 dolara yakın seviyeden operasyon görmeye başladı.

Bugün 05/05/2021 saat 04:21’de Dogecoin 0.67 dolar seviyesini gördü. 1 Dogecoin’in maliyeti 5.56 lira seviyesine kadar yükseldi.

Son dakika... Dogecoin yüzde 30 bin yükseldi Gözler Elon Muskın açıklamalarında

ELON MUSK DESTEKLİYOR

Milyarder iş adamı Elon Musk Dogecoin’e olan dayanağını sürdürüyor. Elon Musk’ın 8 Mayıs’ta çıkacağı Saturday Night Live programında Dogecoin’e ait açıklamalarda bulunacağı iddiasıyla yükseliş sürat kazanıyor. Musk’ın SNL’de deli fikirler ortaya atacağı temennisi oluştu. Bir Twitter kullanıcısının Dogecoin’e ait açıklama yapıp yapmayacağını sorması üzerine Musk “Netlikle” cevabını da verdi. 8 Mayıs’ta  Musk’ın katılacağı program TSİ 18:30’da NBC’den takip edilebilecek.

HUDUTSUZ RAKAMDA VAR VE YÜKSELİŞİN NEDENİ SPEKÜLATİF

Dogecoin değişik güçlü kripto paralar gibi hudutlu rakamda bulunmuyor. Hudutsuz rakamda Dogecoin piyasada operasyon görüyor. Yükselmesine neden olarak ise yalnızca Elon Musk’ın açıklamaları öne çıkıyor. Bunun dışında sosyal medyada ve kulaktan kulağa dağılan “1 doları aşacak” dedikoduları da yükselişi tetikliyor. Dogecoin yatırımı yaparken dikkat etmek ve stop loss seviyesini kesinlikle tanımlamak gerekiyor.

Son dakika... Dogecoin yüzde 30 bin yükseldi Gözler Elon Muskın açıklamalarında

6 AYDA YÜZDE 30 BİN KAZANDIRDI

Son 6 aylık grafiği araştırdığımızda 6 liraya yanaşan maliyetiyle Dogecoin 6 ayda yüzde 30 bin, 3 ayda yüzde 1718, 1 ayda yüzde 1176, 1 haftada yüzde 176, son 24 saatte ise yüzde 70 kazandırdı.

KRİPTO PARA PİYASASINA DİKKAT EDİN

Kripto para piyasasına yeni girdiyseniz öncelikle ufak ölçülerle operasyon yapmaya başlayın. Operasyonların nasıl asıllaştığını, gün sonunda yüzdesel kıymetleri gördükten sonra bilgi sahibi olduğunuzu düşündüğünüzde operasyonlarınızı artırmayı düşünebilirsiniz. Unutulmamalı ki tüm paranız bir anda kaybolabilir. Kripto para piyasalarında marj aralığı olmadığı için çok sert kayıplar ya da hasılatlar sağlayabilirsiniz. Bu mevzuya ait henüz yetkilendirilmiş müesseseler ve şahıslar olmadığı için kripto para teklifinde bulunanlara güvenilmemesi gerekiyor. Sosyal medyada kripto para harekâtıyla ufak paralarla büyük miraslar edindiğine dair yapılan yayın ve reklamlara da haysiyet edilmemesi gerekiyor.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara