Son dakika... Doğu Karadeniz'de kuvvetli sağanak yağış! Rize ve Artvin'i sel vurdu: Prof. Dr. Orhan Şen'den yeni uyarı

Son dakika... Doğu Karadeniz'de kuvvetli sağanak yağış! Rize ve Artvin'i sel vurdu: Prof. Dr. Orhan Şen'den yeni uyarı

Meteoroloji'nin ihtarlarının ardından Doğu Karadeniz'de Rize ve Artvin'de sağanak yağış su baskına neden oldu. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, canlı yayında Doğu Karadeniz'deki…

Meteoroloji'nin ihtarlarının ardından Rize ve Artvin'i yeniden su baskın vurdu. Rize Valisi Kemal Çeber, kente son 12 saattir 110 kga yakın yağış düştüğünü açıkladı.

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, Doğu Karadeniz'deki yağış ve su baskın tehlikesine ait ehemmiyetli açıklamalarda bulundu.

İşte Prof. Dr. Orhan Şen'in açıklamaları...

Türkiye'nin kuzey bölgelerinde atmosferde bir tereddütlük var. Bu tereddütlük de güçlü yağışları getiriyor. Doğu Karadeniz'de bu tereddütlük bu cins yağışları alana getirdi. Rize ve Artvin'de tehlike hemen natürel afete dönüşebiliyor. Doğu Karadeniz'deki tehlike 36 saat daha devam edecek. 40 saate kadar da sürebilir. Yağmur durur gibi oldu ama arttan geliyor yeniden. Batı Karadeniz'de bu tehlike eksildi. Bu gece tehlike devam ediyor, yarın da var, yarın gece de var.

Önümüzdeki hafta bir risk daha var, onu da muhakkak olduğunda yeniden CNN TÜRK ekranlarında paylaşacağım.

İstanbul'da sıcaklıklar dün yaptığı öngörülere göre 28-29 derecelere düştü. Kuzeyli rüzgarlar daha serin sezdiriyor. Akşam saatlerinde azıcık yağmur olabilir. Bayram dolayısıyla Karadeniz sahillerinde çok denize giren var. Burada rip akıntısı vardır, büyük risk talep ediyor. Akıntıya kapılan bireyin direnç göstermesine gerek yoktur, yatay yüzmesi gerekir. Şile sahillerinde denize girmek menedildi. Bunlara dikkat etmemiz gerekir.

: İlginize Sürükleyebilir Doğu Karadeniz'de güçlü sağanak yağış! Kent alarmda: 40 saat uyarısı47 sarsıntı sonrası Prof. Dr. Ercan böyle uyardı: 6,9 büyüklüğünde...Dikkat! Bu ilçelerde denize girmek menedildi... Sebebi ise...

BAKAN KOCA'DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Artvin Arhavi'de göçük altında kalan ve sağlık kurumuna nakli yapılan bir bireyin sağlık vaziyetinin iyi olduğunu bildirdi.

Bakan Koca, Twitter'dan Artvin'in Arhavi ilçesinde alana gelen selin ardından yürütülen çalışmalara ait şu bilgileri verdi:

"Artvin Arhavi'de, yoğun yağmur kaynaklı selin yol açtığı afette yedi adet 112 ambulans, 1 UMKE timi görevlendirildi. Göçük altında kalan 1 bireyin sağlık kurumuna nakli yapıldı. Gidişatı iyi. Arhavi Devlet Sağlık Kurumu hasta kabulüne tekerrür başladı. Geçmiş olsun Artvin, sıhhatin için varız."