Son dakika! DSÖ: Önümüzdeki iki ay içinde Avrupa'nın yarısı Omicron'a yakalanabilir

Son dakika! DSÖ: Önümüzdeki iki ay içinde Avrupa'nın yarısı Omicron'a yakalanabilir

Dünya Sağlık Teşkilatı DSÖ artan koronavirüs hadiseleri ile yaptığı açıklamada 'Önümüzdeki iki ay içerisinde Avrupalıların yüzde 50'sinden aşırısı Omciron'a tutulabilir' ifadeleri yer aldı.

Dünya genelinde koronavirüs hadiseleri çoğalırken Avrupa Omicron varyantı ile gayret etmeye devam ediyor. Hadiseler mevcut süratte yayılmaya devam ederse Avrupa'daki insanların yarısından aşırısı önümüzdeki iki ay içinde koronavirüse tutulabilir.

DSÖ DUYURDU:YÜZDE 50'SİNDEN AŞIRISININ OMİCRON İLE ENFEKTE OLACAĞINI VARSAYIM EDİYORUZ

DSÖ'nün Avrupa büroyu bölge müdürü Hans Kluge tertip ettiği basın buluşmasında "Sağlık Metrikleri ve Değerlendirme Enstitüsü IHME, Avrupa'daki popülasyonun yüzde 50'sinden aşırısının önümüzdeki altı ila sekiz hafta içinde Omicron ile enfekte olacağını varsayım ediyor." dedi.

7 MİLYONDAN FAZLA YENİ VAKA

Kluge, Avrupa'da 2022'nin ilk haftasında 7 milyondan fazla yeni koronavirüs hadisesi görüldüğünü ve iki haftalık bir zaman içinde sayının iki katından fazla çoğaldığını söyledi.

GEÇTİĞİMİZ HAFTA 'HAFİF' OLARAK KATEGORİZE EDİLMELİ DEMİŞLERDİ

Dünya Sağlık Teşkilatı idareyicisi Tedros Ghebreyesus, geçtiğimiz günlerde koronavirüsün Omicron varyantının daha süratli yayıldığını ve Delta varyantına göre daha hafif semptomlar gösterdiğini belirterek  "Buna karşın semptomlar hafif olarak kategorize edilmemeli" demişti.

Gözden KaçmasınKendine Aşı polisi diyor... Söyledikleri şaşkına çevirdiKendine 'Aşı polisi' diyor... Söyledikleri afallamışa çevirdi!Haberi görüntüle