Son dakika... Elektrik ve doğal gaz faturalarının son ödemesi erteleniyor

Son dakika... Elektrik ve doğal gaz faturalarının son ödemesi erteleniyor

Bütün kapanmanın başlamasıyla beraber elektrik ve natürel gaz faturalarına ayarlama yapılması kararı alındı. Faturaların son ödeme tarihleri Ramazan Bayramı sonrasına alınacak biçimde değerlendirme

Türkiye bu akşamdan itibaren 18 gün sürecek bütün kapanmaya giriyor. Koronavirüs pandemisinin çoğalış göstermesiyle beraber tedbir olarak alınan bütün kapanma kararı ile beraber bazı gidişatta farklılıklar tasarlandı.

Elektrik ve natürel gaz faturalarının son ödeme tarihleri Ramazan Bayramı sonrası başka bir deyişle bütün kapanmanın bitmesiyle beraber başlayacak.

Mevzuyla alakalı olarak enerji yönetimi dağıtım ve tedarikçilere gerekli bilgileri iletti.

BORÇ SEBEBİYLE KAPAMA OLMAYACAK

Ev ve ticarethanelerin aylık 2 bin lirayı aşan ve ödenmeyen faturaları sebebiyle bütün kapanma sürecinde kesinti olmayacak. Bütün kapanma zamanınca ödeme imkânı bulamayan alıcılar ve genelge kapsamında kapalı olan iş yerleri için borçtan dolayı kesme operasyonu yapılmayacak.

İŞTE ALINAN TEDBİRLER

-Lüzumlu olmadıkça elektrik kesintisi olmayacak.

-Elektrik ve natürel gaz sayaç okuma faaliyetleri devam edecek.

-Arızalara en süratli şekilde müdahale edilecek.

-Alıcı hizmetleri merkezleri müşterlerin lüzumunu karşılamak için mutasyonlu olarak çalıştırılacak.

Bu akşam başlıyor.. Tam kapanmada nereler açık Merak edilen sorulara madde madde yanıtBu akşam başlıyor.. Bütün kapanmada nereler sarih? Merak edilen suallere madde madde cevap!

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara